ru ua

У Тернополі підлітки заточили себе в колишніх катівнях НКВС (відео)

У Тернополі підлітки заточили себе в колишніх катівнях НКВС (відео) Фото: колаж РБК-Україна

Акція традиційно проходить в останні вихідні січня

Відео: YouTube / TV-4

У Тернополі в камерах колишнього слідчого ізолятора КДБ, де зараз розташований музей політв'язнів та репресованих, добровільно заточили себе на добу 25 молодих людей. Акція "Доба" пройшла вже в 15-й раз традиційно в останні вихідні січня.

У заході взяли участь переважно школярі та студенти першого курсу університетів не тільки з Тернопільської області, а й з сусідніх. Наймолодшим учасникам - 11 років.

Молоді люди провели 24 години в казематах, щоб вшанувати пам'ять Героїв Крут

За словами коменданта заходи, голови Тернопільської міської організації СУМ Лесі Голик, зазвичай організатори до основної теми додають ще якусь тематичну - в цьому році це тема Сто.

У Тернополі підлітки заточили себе в колишніх катівнях НКВС (відео)

Скріншот

Для учасників акції підготували насичену програму - вони обговорювали історичні теми, вчилися шифрувати, зустрічалися з мером.

Учасники із собою килимок-каремат, спальний мішок, теплий одяг та змінне взуття.

Представник хмельницой осередку СУМ Максим Бевза розповів, що учасники акції півтори години сиділи мовчки в пам'ять загиблих борців за незалежність для України. Настя Віль з львівської осередку СУМ зазначила, що під час мовчання вони наче потрапляли в ті моменти, коли тут сиділи політв'язні.

Також ми писали про те, що у центрі Києва біля Палацу Україна створили мурал "Крути", присвячений бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року.

Нагадаємо, в Україні в минулому році 29 січня відзначили сторіччя легендарного бою під Крутами. На честь історичної події на заводі Арсенал відбулася реконструкція збройного зіткнення, яке відбулося в січні 1918 року.