ua en ru

В Тернопільській області перепоховали тіла 60 членів ОУН (фото)

В Тернопільській області перепоховали тіла 60 членів ОУН (фото) Фото: Перепоховання (loda.gov.ua)

Українських патріотів розстріляли в далекому 1942 році німецькі окупанти

19 листопада, на кладовищі міста Чортків Тернопільської області перепоховали останки 60 членів ОУН, розстріляних німецькими окупантами у 1942 році. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА на своєму офіційному сайті.

Захід урочисто розпочали із заупокійної літургії, яку провели у соборі святих верховних апостолів Петра і Павла. Опісля представники влади, духовенство, делегації із Львівщини і Тернопільщини, рідні загиблих та мешканці міста, несучи фотографії героїв і співаючи патріотичних пісень, пішою ходою вирушили на місцеве кладовище, де провели чин погребіння.

В Тернопільській області перепоховали тіла 60 членів ОУН (фото)

Фото: Перепоховання (loda.gov.ua)

Пошукові роботи з виявлення останків розстріляних українців розпочали у жовтні цього року працівники меморіально-пошукового підприємства "Доля" спільно з історико-пошуковим товариством "Патріот".

Відтак рештки загиблих вдалось відшукати на території Ягільницької сільради поблизу Чорткова.

"Спільними зусиллями за допомогою небайдужих мешканців нам вдалось віднайти останки 60 українців, зокрема це громадяни з Львівської області, а саме Самбірського, Дрогобицького та Жидачівського районів, сьогодні дуже приємно, що зібралось стільки людей, аби віддати шану героям, бо цей чин погребіння - це маленький вчинок, який ми можемо зробити для героїв", - розповів відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета.

Зокрема, за словами дослідників, цьогоріч вдалось відшукати чимало родичів членів ОУН.

В Тернопільській області перепоховали тіла 60 членів ОУН (фото)

Фото: Перепоховання (loda.gov.ua)

Під час віче син провідника ОУН Василя Мельничука Мстислав подякував присутнім за відновлення пам'яті про героїв і поділився спогадами про батька.

"Молоді хлопці боролися за вільну, незалежну Україну, не думали ні про посади, ні про матеріальні блага, мій батько в останньому листі з Чортківської в'язниці писав, що психологічно його ніхто не зламає, може знищити хіба що тіло", - розповів Мстислав Мельничук.

Після віче присутні поклали квіти до могили героїв і запалили лампадки.

В Тернопільській області перепоховали тіла 60 членів ОУН (фото)Фото: Перепоховання (loda.gov.ua)

Нагадаємо, що в Дніпрі перепоховали загиблих бійців АТО, особи яких встановили за допомогою ДНК-експертизи.