ua en ru

"Тільки мова зміцнить нас": український дисидент розповів про важливість державної мови

"Тільки мова зміцнить нас": український дисидент розповів про важливість державної мови Фото: Степан Хмара (УНИАН)

Він підкреслив, що без української мови не буде держави

Український політик, правозахисник, довголітній політв'язень радянських концтаборів Степан Хмара розповів, чому українці повинні стояти на захисті своєї мови. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню gazeta.ua.

Степан Ількович відзначив, що мова повинна бути утвердженням національної честі й гідності і для цього українці мають докладати всіх зусиль.

"Кожен зобов'язаний знати державну мову і намагатися в публічній сфері, особливо в урядових установах, користуватися саме нею. Вона, згідно з Конституцією - єдина. Особливо ця вимога стосується молодшого покоління. У суспільстві виникають непорозуміння, коли багато людей не придають значення тому, яку роль відіграє в державі мова", - говорить багатолітній в'язень радянських таборів.

Хмара підкреслив, що тільки мова зміцнить українців і зробить їх сильнішими.

Він вважає, що Росія зацікавлена в тому, щоб українці опинилися в ситуації, коли доводиться боротись за державну мову, її утвердження.

"Дуже важливо пам'ятати, що без української мови не буде держави. Це - аксіома. Але це повинні усвідомити всі громадяни, навіть російськомовні. Особливо зараз, коли зовнішній агресор, окупант захопив частину нашої держави, вбиває наших громадян. Ворог використовує російську мову як політичне знаряддя. Пам'ятаєте слова: "Где русский язык, там Россия", - додав Степан Ількович.

Також Степан Хмара розповів, що разом з іншими провідними українськими діячами науки і культури звернувся до президента Петра Порошенка з проханням оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

"Схиляюся до думки, що культурні діячі, митці та політики повинні давати приклад у всьому – насамперед, молоді. А молодь – це майбутнє не тільки української мови, а й держави. Мені дуже прикро, коли бачу, що молодь - пасивна", - говорить дисидент.

"Українська мова – це основа громадянства в Україні. В законах про громадянство України це написано. На жаль, деякі національні меншини, замість нагадати, що на цій землі сформувався український етнос, перекручують закон", - додав він.

Нагадаємо, що в Україні в 2018 році на екрани кінотеатрів вийде український патріотичний фільм про Симона Петлюру.