Блогер згадав, що в Союзі "добрі люди по-доброму встромляли ножі в інших добрих людей через ср*ну пижикову шапку"
У мережі розвінчали міф про те, що в СРСР люди були добріші, ніж зараз. Про це написав у своєму ЖЖ блогер під ніком Interpares.
"Я, друзі, відразу прямо скажу: при православному совку я, вважай, і не жив. Народився, тут же Леонід Ілліч виїхав на веселку, потім перебудова, і що-то там більш-менш я починаю усвідомлювати вже років так з п'яти-шести, коли совочок вже практично гигнулся. Проте, смію вважати, що маю щось висловити по темі, бо все-таки щось моя трухлява пам'ять містить, ну і розповіді пращурів ніхто не відміняв. І ось знаєте, я особисто не знаю, чого там так притоплюють за добрих людей. "Ах, ми всі грали в одному дворі і могли зайти до будь-якого з нас попити води, і самі ходили в школу, а сусіди ходили один до одного за сіллю і влаштовували свята", - написав блогер.
Він вважає, що спогади дитинства у людини завжди радісніше і приємніше. До того ж, люди жили недалеко від заводів і фабрик і могли завжди поділитися.
"По-перше, це спогади дитинства, а в дитинстві завжди все солодше. По-друге, ось ці походи за сіллю і сусідські свята ґрунтувалися лише на те, що народ селився, як правило, в будинках від заводів і фабрик. Х*яриш ти токарем на трубопрокатному, отримуєш хату, а твоїми сусідами будуть слюсар Леха, електромонтажник Петруха, наладчик Валерка і розвеселий зварювальник Абдулла. Ну і як, якщо дружина Абдулли не дасть солі дружині Валерки? Незручно ж, не по-сусідськи. І якщо петрухина дружина не догляне за сином Льохи, який раніше прийшов з школи, то як потім вона прийде до дружини Льохи, щоб та їх дочка погодувала обідом?" - продовжив блогер.
Публіцист зазначив, що тоді і зараз жити було однаково важко.
"А чого ще тоді було, чого вже немає, і заради чого варто сумувати? Начебто більше нічого. Так що, я так розумію, шо народець, за**ачивающий на совок, хотів би його повернути і там знову стати школярем. Або яким-небудь шишкою, щоб солодко жити. Але ні, сучечка, ось тобі місце монтажника, комуналка, три магазини навколо, кінотеатр і стій до усрачки в черзі, діставай, записуй номерки на руці. Пий горілку від безнадії, бий дружину, щему дітей, носи стрьомні речі, валяйся на тротуарі. Стій в черзі на здачу макулатури, щоб отримати книгу, яку ти будеш читати в черзі на здачу макулатури, щоб отримати книгу для читання в черзі за бананами", - підсумував блогер.
Раніше письменниця різко звернулася до українців, нудьгуючим з СРСР.