ua en ru

Топ речей, які українські чиновники купують за рахунок держбюджету

Топ речей, які українські чиновники купують за рахунок держбюджету Колаж РБК-Україна

Оприлюднено список речей, які українські чиновники купують за рахунок бюджетних коштів

В топ речей, які українські чиновники купують собі за рахунок держбюджету, входять різноманітні гаджети і настільні ігри. Про це повідомляють "Вести", посилаючись на системну реформу тендерного процесу в електронних публічних і державних закупівлях - ProZorro.

В рейтингу предметів, які закуповують для українських чиновників, лідирує iPhone X за 95 тисяч гривень, придбаний "Укрнафтою" в кількості трьох одиниць. Далі закуповувалися планшети iPod Pro в кількості 6 одиниць, які коштували 80 тисяч гривень.

Як виявилося, фанатами торгової яблучної техніки марки є представники КП "Інфо-Рада-Дніпро", що купили ноутбук MacBook Pro Retina з розміром екрана 13,3 дюйма вартістю 50 тисяч 400 гривень. До даного ноутбука також була куплена бездротова миша вартістю у 2 тисячі 600 гривень.

Фанатами цього технічного бренду є чиновники Державного автотранспортного науково-дослідного і проектного інституту, столичні чиновники з ДЕУ, співробітники комунального Ужгородського коледжу культури і мистецтв, службовці столичної служби порятунку. Суми покупок коливаються від 11,2 тис. до 85 тис. грн.

Друге місце в рейтингу покупок займають ігрові приставки та ігри. Наприклад, чиновники зі столичного управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Дніпровської РДА прикупили Play Station 4 Slim і Play Station PRO. Також куплено декілька дисків з іграми.

Третя позиція - настільні ігри. Настільний хокей для Станично-Луганської РДА обійшовся в 12 тисяч гривень. Також була куплена гра "Стартап", "Цивілізація Сіда Мейєра", "Мафія", "Щурячі перегони 1", "Аліас" і геометричні головоломки "Танграм".

Топ речей, які українські чиновники купують за рахунок держбюджету

Ілюстративне фото (УНІАН)

Крім того, чиновники не проти побалувати себе окулярами доповненої реальності, квадрокоптерами та дронами.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко підписав закон, який вносить зміни до державного бюджету України на 2019 рік.