ua en ru

Три українських школяра перемогли на конкурсі наукових розробок в Китаї

Три українських школяра перемогли на конкурсі наукових розробок в Китаї Фото: Переможниця конкурсу (facebook.com/UAMON)

Старшокласники привезли додому три золоті медалі

Українські старшокласники перемогли на конкурсі наукових розробок в Китаї і привезли додому три золотих медалі. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Троє одинадцятикласників перемогли в 38-му конкурсі Beijing Youth Science Creation Competition, який проходив 24 - 28 березня 2018 року в Пекіні.

Переможцями стали: Кирилова Амалія, учениця Харківської спеціалізованої школи I-III ступенів № 162, - за проект "Інтегративний метод у діагностиці нейроциркуляторної дистонії", Даніела Гайчук (гімназія біотехнологій №177) і Максим Палладін (спеціалізована школа №124), учні з Києва, за командний проект "Дослідження вмісту важких металів у рослинах та їх вплив на пірамідні нейрони в живих організмах"

Три українських школяра перемогли на конкурсі наукових розробок в Китаї

Скріншот поста (facebook.com/UAMON)

Beijing Youth Science Creation Competition – це конкурс науково-технічних розробок, створених молоддю, який щорічно проходить в Університеті академії наук Китаю.

У цьому році конкурс проходив під гаслом "Відкриття. Інновації. Відповідальність". Розробки учасників були представлені у 4 категоріях: інформатика, математика, зоологія і біомедицина.

Три українських школяра перемогли на конкурсі наукових розробок в КитаїТри українських школяра перемогли на конкурсі наукових розробок в Китаї

Фото: Переможці конкурсу у Пекіні (facebook.com/UAMON)

До речі, школярка зі Львова представить в Нью-Йорку унікальний винахід для незрячих.

16-річна школярка-винахідниця Софія Петришин зі Львова поїде на Міжнародну олімпіаду геніїв у США. Дівчина планує представити в Нью-Йорку пристрій, що перетворює цифрову інформацію у шрифт Брайля для незрячих.

Юна винахідниця навчається в 11 класі НВК "Школа-ліцей "Оріяна" і займається в секції інформатики Львівської обласної МАН. За її словами, це винахід орієнтований на полегшення соціалізації незрячих людей. З ним школярка вже виграла у престижному всеукраїнському конкурсі, а влітку спробує отримати світове визнання.

Дівчина розповіла, що в світі є її аналоги винаходу, але вони коштують від 2 до 5 тис. доларів і є фактично є недоступними для українців. Саме тому з вересня минулого року школярка почала працювати над своїм проектом.