Жителі Криму побоюються відповідати чесно під час соцопитувань
Кримські пенсіонери скаржаться на низькі пенсії і нестерпні умови життя в окупації. Про це пише "Експерт".
Мешканці Криму бояться скаржитися на нинішню окупаційну владу відкрито, але відверто розповідають про своє нелегке життя під час дзвінків на радіо анонімно.
Один з пенсіонерів розповів, що він звертався до Пенсійного фонду з проханням переглянути виплати, так як насилу дотягує від пенсії до пенсії.
"Я літня людина. При Україні у мене непогана була пенсія, навіть залишалося, можна було відкладати на чорний день. Зараз я ледве дотягую від пенсії до пенсії. Я самотній. І ходжу по установам, мені кажуть: "У тебе і так багато". Людям додають на інфляцію 3-4%, а мені не належить надбавки мати з пенсією в 14 тисяч рублів", - скаржиться літній житель Криму.
"А що це таке? 3 тисячі взимку заплати за комуналку і 11 тисяч на прожити ледве-ледве вистачає. Я вже не кажу про одяг і все інше. Ось таке хороше життя", - розповів пенсіонер.
Крім того, він повідомив, що, коли соціологи роблять опитування, багато жителів боятися говорити правду.
"Коли соціологи опитують, люди просто бояться сказати. Якщо б мене особисто спитали в місті, я б побоявся сказати щось погане. Ось і виходить: люди залякані і мовчать. Я навіть дзвонити вам боюся, але мене просто дістало, що до моєї пенсії не передбачені надбавки", - додав пенсіонер.
Його підтримала й інша мешканка Криму, в якої пенсія ще менше.
"Повністю підтримую! У попереднього слухача 14 тисяч пенсія, а у мене 8 тисяч, і все одно за 4 роки за інфляцію нічого не додають. Приїжджала до Пенсійного фонду, там кажуть: "У вас і так багато". Як прожити на 8 тисяч? Я живу в селі, газу немає, при 14 градусах. Яка я задоволена?", - сказала пенсіонерка.
Вона стверджує, що з 2014 року мріє про той момент, коли Крим повернеться назад до складу України.
"Я хотіла б, щоб Крим швидше повернувся Україні, я тільки й живу цим з самого 2014 року. Мені не потрібна велика пенсія, нехай повернуть нас Україні", - додала пенсіонерка.
За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), 88% кримчан повідомляють, що задоволені своїм життям і за останні три роки кількість незадоволених знизилася в півтора рази.
Однак, генеральний директор ВЦВГД визнає, що незважаючи на такі показники, проблеми на півострові є.
13% кримчан незадоволені тим, що їхні зарплати не ростуть, а 12% скаржиться на скорочення робочих місць. З основних проблем, які існують в Криму, опитані також вказують на негативні зміни у сфері охорони здоров'я, відсутність підвищення пенсій і поганий стан доріг.
ВЦВГД також повідомив, що 80% кримчан підуть голосувати на виборах президента сусідньої Росії в березні.
Російський аналітик, керівник відділу розвитку "Левада-Центру" Денис Волков сумнівається, що це опитування отримало правильні показники, так як методологія була змінена.
"Мені здається, саме питання погане. Як-то судити про явку можна, тільки якщо ставити перед кожними виборами одне і то саме питання, слово в слово. ВЦИОМ ж в цей раз проводив телефонне опитування, тобто змінив методологію. Наскільки я розумію, ці 80% складаються з тих, хто сказав, що точно піде, і тих, хто допустив це. Так що говорити, що всі вони обов'язково прийдуть на дільниці 18 березня, просто не можна. Звичайно, завжди є частка людей, які побоюються виявляти невдоволення або відповідати негативно. Можливо, у Криму вона вище, ніж у Росії", - зазначив Волков.
А ось український соціолог, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна вважає такі цифри російських опитувань в Криму смішними і нереальними.
"Це взагалі схоже на анекдот. Чомусь згадалися слова відомої пісні: "Я іншої такої країни не знаю". Так от, я не знаю іншої такої країни, де 88% людей були б задоволені життям. Адже це питання саме про життя, а не про ситуацію в Криму. Хтось може бути незадоволений своїм сімейним станом, заробітком. Але щоб 88% були задоволені всім?", - сказала Бекешкіна.
Вона впевнена, що такий показник можливий хіба що в Північній Кореї. Крім того, вона стверджує, що люди побоюються відповідати чесно, навіть по телефону, так як невдоволення владою може негативно позначитися на житті людини.
"Ти відповіси, що незадоволений, і це привід засумніватися в твоїй лояльності, виникнуть підозри. Ми знаємо, до чого так зване загальне схвалення призвело в Радянському Союзі", - висловила свою думку Ірина Бекешкіна.
До речі, у мережі показали, як у Криму готуються до "дня окупанта".