ru ua

Вбивство Ноздровської: з'явилося фото записки підозрюваного у злочині

Вбивство Ноздровської: з'явилося фото записки підозрюваного у злочині Фото: Підозрюваний у вбивстві Юрій Россошанський (Ратинського В'ячеслав/УНІАН)

Вбивця Ноздровської написав лист доньці Юлії

Підозрюваний у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровської після затримання написав невеликий лист своїм дітям. Записка опинилася в розпорядженні видання "Обозреватель".

"Юля, дочя, не переживай. Я закритий. Побачимося дуже не скоро. Бережи матусю, Юля, Дмитрику передачі з мамою носіть. Мені не треба. Я за вас буду молитися. Буду сподіватися на 116 статтю. Цілую, люблю. Ваш татко.

Допомагай матусі! Цілую Марка. Він вже виросте, коли я повернуся. Я це зробив тільки для того, щоб вам було спокійно. Це стан, коли терпіти все було нестерпно. Приховувати я нічого не міг. Зробив це ввечері, коли вийшла з автобуса, кричала мені: "Вбивця", от я і зірвався. Ніхто не знав, я нікому, ні тобі, ні матусі, нікому не казав. Ще раз вибач, якщо щось не так", - сказано в записці.

Вбивство Ноздровської: з'явилося фото записки підозрюваного у злочиніВбивство Ноздровської: з'явилося фото записки підозрюваного у злочиніВбивство Ноздровської: з'явилося фото записки підозрюваного у злочині

Фото: Записка (obozrevatel.com)

Ймовірно, саме про цю записку повідомив начальник кримінальної поліції В'ячеслав Аброськін під час брифінгу 10 січня.

"Ця записка була написана в присутності співробітників поліції, про те, що він визнає свою провину, про те, що він кається, про те, що він приносить вибачення перед своєю сім'єю. Ця записка була передана дружині", - повідомив Аброськін.

У записці Россошанський зазначив, що сподівається на ст. 116 КК України (Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання). Санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років. Однак підозру Юрію Россошанському пред'явлено за 1 ч. ст. 115 - умисне вбивство, карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Нагадаємо, у Київській області 1 січня в одній з річок правоохоронці знайшли тіло правозахисниці Ірини Ноздровської. Раніше родичі повідомили про її зникнення. Ноздровська зникла на шляху з Києва до села Демидів Вишгородського району. Правозахисниця кілька років вела справу про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської, яку у вересні 2015 року на смерть збив Дмитро Россошанський - племінник районного судді, який на момент ДТП перебував у стані наркотичного сп'яніння. Через два роки після ДТП Ірина змогла добитися покарання для Россошанського. В кінці травня 2017 р. суд засудив його до семи років позбавлення волі, однак 27 грудня він міг вийти з-під варти: в Апеляційному суді Київської області адвокат намагався оскаржити вирок і підвести свого клієнта під амністію, використовуючи порушення, які були допущені судом першої інстанції. Родичі Ірини стверджували, що вона постійно отримувала погрози від Россошанського. 8 січня 2018 року поліція затримала підозрюваного у вбивстві. Ним виявився батько убитого, Дмитро Россошанський. Як заявили в поліції, затриманий не розкаюється в скоєному, і вважає свій вчинок правильним.

Раніше повідомлялося, що підозрюваний визнав свою провину відразу після затримання.

До речі, жителі села, поблизу якого було знайдено тіло Ноздровської, неохоче сприяють слідству.