ua en ru

Без підручників і з поборами в школах: як почався навчальний рік на окупованих територіях Донбасу

Без підручників і з поборами в школах: як почався навчальний рік на окупованих територіях Донбасу Колаж РБК-Україна

Вчителі кажуть, що в тих підручниках, які їм видали - неправильна подача матеріалу

Мешканці окупованого Донецька і Донецької області скаржаться на те, що їх змушують роздруковувати підручники з флешки, а у школах відновили побори. Про це розповідає "Сьогодні".

Батьки школярів в Донецьку повідомили, що вчителі змушують їх роздруковувати підручники з інтернету, так як ті, які дітям видали – не підходять.

"В Макіївці роздруковуємо підручник з української мови для 3 класу з флешок", – повідомила одна з мам і додала, що такі ж прохання звучать і в інших школах.

Без підручників і з поборами в школах: як почався навчальний рік на окупованих територіях Донбасу

Скріншот фото (segodnya.ua)

Батьки кажуть, що роздруківка однієї книги тягне майже на 300 гривень і обурюються вимогам вчителів.

"Уже б пішли і купили, але треба саме роздруковувати. В одному електронному підручнику – 230 аркушів. При ціні роздруківки 3 рубля за аркуш – я повинна заплатити майже 700 рублів? Це просто знущання! Причому вчителі кажуть, що в паперових підручниках їм не подобається "форма подачі матеріалу", – розповідають мешканці.

Крім того, у багатьох школах почалися побори з батьків. У школах вимагають здавати на охорону і прибиральниць, при чому суми називають фантастичні.

"Взагалі, в тому році, або в позаминулому, заборонили збирати гроші з батьків, але це мало кого з директорів зупинило, хоча дехто і зупинив збори грошей. У цьому вже оголосили, що збираємо на зарплату прибиральниці і на охорону школи. За 150 рублів (близько 75 грн.) в місяць. У класі 25 осіб, отже, збір на місяць – 3750 рублів (близько 1500 грн.) з класу, плюс-мінус похибка на кількість дітей. В нашій школі – по два класу в кожній паралелі, крім 11-го, тобто 21 клас. Множимо і отримуємо суму 78 тис. 750 рублів (31,5 тисяч грн.). В місяць. Навіть якщо відняти тих, хто не платить за якихось своїх міркувань, все одно виходить пристойна сума. Куди конкретно вона йде – ми не питаємо, страшнувато", – розповіла мама одного з донецьких учнів.

Одна з мешканок Донецька звернулася до класного керівника з проханням звільнити її від щомісячних внесків, так як у неї хвора дитина і багато коштів йде на лікування. Однак, вона отримала відмову, так як школа змушена платити навіть прибиральниці.

"У мене хворіє дитина, ми постійно купуємо ліки, які синові треба вживати кожен день. В місяць може піти до 5000 рублів (близько 2 тис. грн.), при моїй зарплаті та чоловіка на 16 тисяч. Я просила вчительку звільнити нас від "внесків", але вона відмовила, сказала, що треба платити прибиральниці, щоб вона прибирала наш клас", – розповіла мешканка Донецька Аліна.

Також батьки зізналися навчання в школах стало набагато гірше, і діти перестали отримувати необхідні знання в повному обсязі.

"Це було видно з кінця минулого навчального року, коли попит на репетиторів перевищив усі можливі межі і стало ясно, що дітям не дають потрібних знань у школі", – зазначила Тетяна з Горлівки. Вона додала, що найбільш затребуваними стали репетитори з історії, математики та української мови, так як багато діти готувалися до вступу в українські внз.

До речі, раніше ми повідомляли про те, що вчителя-сепаратиста з Краматорська поновили на роботі.

А також писали про те, що Роман Насиров зганьбився знанням історії.

Відео: РБК-Україна