ru ua

Поліція розслідує погрози УПЦ МП священикам ПЦУ

Поліція розслідує погрози УПЦ МП священикам ПЦУ Фото: колаж РБК-Україна

Досудове розслідування проводить Житомирський місцевий відділ поліції

Правоохоронці Житомирської області розпочали слідчі дії щодо порушення права громадян на віросповідання після того, як священики УПЦ Московського патріархату стали відсилати SMS з погрозами духовенству, що перейшло до ПЦУ. Як наголосили в прес-службі місцевої прокуратури у вівторок, 12 лютого, такі дії є неприпустимими.

Зазначимо, що днями ієрей ПЦУ Владислав Сеник повідомили, що тиск чиниться з боку митрополита УПЦ МП Овруцького і Коростенського Віссаріона.

Крім телефонних погроз і закликів до покаяння, він попередив, що у громади, які перейшли від УПЦ МП до ПЦУ, прибуватимуть російські священики і люди, які "можуть допомогти покаятися".

У прокуратурі заявили, що відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань).

"Наразі у кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі дії, перевіряються оприлюднені у пресі факти, встановлюється безпосередня причетність осіб до вчинення кримінального правопорушення", - йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування проводить Житомирський місцевий відділ поліції ГУНП в області, місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво.

Як повідомлялося раніше, у Рівненській області в селі Копитково УПЦ МП заборонила людям молитися українською мовою. Парафіяни ще в січні відмовилися від Московського патріархату і перейшли до ПЦУ, проте священик чомусь відмовлявся проводити службу рідною мовою.

Також ми писали про те, що в тимчасово окупованому Криму в Сімферополі під загрозою знищення опинився собор святих Рівноапостольних Володимира і Ольги - єдиний український православний храм в цьому місті. Архієпископ Климент отримав від окупантів припис про "звільнення приміщень".