Поліція розслідує погрози УПЦ МП священикам ПЦУ
Досудове розслідування проводить Житомирський місцевий відділ поліції
Правоохоронці Житомирської області розпочали слідчі дії щодо порушення права громадян на віросповідання після того, як священики УПЦ Московського патріархату стали відсилати SMS з погрозами духовенству, що перейшло до ПЦУ. Як наголосили в прес-службі місцевої прокуратури у вівторок, 12 лютого, такі дії є неприпустимими.
Зазначимо, що днями ієрей ПЦУ Владислав Сеник повідомили, що тиск чиниться з боку митрополита УПЦ МП Овруцького і Коростенського Віссаріона.
Крім телефонних погроз і закликів до покаяння, він попередив, що у громади, які перейшли від УПЦ МП до ПЦУ, прибуватимуть російські священики і люди, які "можуть допомогти покаятися".
У прокуратурі заявили, що відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань).
"Наразі у кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі дії, перевіряються оприлюднені у пресі факти, встановлюється безпосередня причетність осіб до вчинення кримінального правопорушення", - йдеться в повідомленні.
Досудове розслідування проводить Житомирський місцевий відділ поліції ГУНП в області, місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво.
Як повідомлялося раніше, у Рівненській області в селі Копитково УПЦ МП заборонила людям молитися українською мовою. Парафіяни ще в січні відмовилися від Московського патріархату і перейшли до ПЦУ, проте священик чомусь відмовлявся проводити службу рідною мовою.
Також ми писали про те, що в тимчасово окупованому Криму в Сімферополі під загрозою знищення опинився собор святих Рівноапостольних Володимира і Ольги - єдиний український православний храм в цьому місті. Архієпископ Климент отримав від окупантів припис про "звільнення приміщень".