ru ua

Україна готується до потопів: рятувальники попереджають про наслідки відлиги

Україна готується до потопів: рятувальники попереджають про наслідки відлиги Ілюстративне фото: dreamstime.com

На Заході України продовжує підніматися рівень води

У цьому році внаслідок відлиги, яка триває в Україні з 29 січня, рівень води в гірських і рівнинних річках збільшився вже більш ніж на метр. Про це повідомили у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Якщо в минулому році про перші паводки і підтоплення почали говорити лише наприкінці березня, то в цьому році відлига набуває серйозних масштабів вже на початку лютого.

Наприклад, на Західній Україні вже почався підйом рівня води в річках. Так, 2-5 лютого, у зв'язку з відлигою та сніготаненням, очікується руйнування криги з підйомами рівнів води над рівнями, які фіксувалися на 1 лютого, до 1,5 метри.

Україна готується до потопів: рятувальники попереджають про наслідки відлиги

Ілюстративне фото: pixabay.com

На річках Закарпатської області очікується підйом води на 0,5-1,5 метрів.

Річки басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська області), Прута, Сірету (Львівська, Івано-Франківська області) - на 0,3-1,3 метри, можливе формування заторів льоду з різкими коливаннями рівнів води.

На рівнинних притоках Дністра (Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області) і на річках басейну Західного Бугу (Львівська, Волинська області) - на 0,2-0,7 метри.

На річках басейну Прип'яті вода підніметься на 0,1-0,5 метри, з можливим виходом води на окремі знижені ділянки заплав в межах Волинської області.

Нагадаємо, народний синоптик Наталка Діденко повідомила про те, яка погода буде в Україні в перші дні лютого.

Також ми повідомляли про те, що за даними Центральної геофізичної обсерваторії січень у Києві виявився тепліше кліматичної норми.

До речі, раніше ми інформували, що в Міжнародному аеропорту "Київ" 1 лютого у зв'язку з сильним туманом були затримані або скасовані деякі рейси.