В Україні виявили небезпечну інфекцію: що про неї відомо

В Україні виявили небезпечну інфекцію: що про неї відомо
Фото: Небезпечна інфекція (колаж РБК-Україна)

Вакцини проти туляремії в Україні немає, кажуть фахівці

Недавно на Сумщині зафіксували рідкісну інфекцію - туляремію. Від неї в Україні немає вакцин, повідомляється на сайті Сумського обласного лабораторного центру.

Епізоотії цієї інфекції підтвердилися шляхом лабораторного виділення збудників туляремії від гризунів, кліщів та з об'єктів навколишнього природного середовища, пишуть в новині. Звісно, це не означає, що туляремію в Україні підхоплюють люди. На даний момент таких випадків не зафіксовано. Але чим небезпечна ця інфекція? Про це анонімно розповів працівник одного із лабораторних центрів в Україні.

Співрозмовник Styler підтвердив, що проти туляремії в Україні дійсно немає вакцини, оскільки раніше закуповували російську, бо вона доступніша за ціною. Однак є іноземні аналоги.

"В Україні дуже багато природних осередків туляремії. Раніше вакцинували людей, які можуть стикатися з інфекцією (пастухи, єгері, та інших). Зараз про туляремію забули", - сказав він.

В Україні виявили небезпечну інфекцію: що про неї відомоФото: В Україні виявили небезпечну інфекцію (pixabay.com)

Зараз моніторинг природних осередків перебуває майже "на нулі" через ліквідацію відділів особливо небезпечних інфекцій СЕС, та й багато років реорганізації служби на це вплинули, сказав експерт.

В Україні є діючий наказ МОЗ щодо моніторингу природних осередків, однак зараз не зрозуміло, як і хто його має виконувати. Тож з туляремією ситуація складна, зізнається співрозмовник.

За словами співрозмовника, спостерігається значна активізація збудників в Одеській області на лінії розмежування через неконтрольоване збільшення чисельності мишовидних ссавців. Та і загалом для України це звичайна інфекція. В той же час в Україні є вакцинний штам і патент, проте він не пройшов випробування. Впроваджувати його не можуть, адже на це потрібні кошти, а зацікавленості в цьому у українських виробників поки що немає, додав експерт.

Нагадаємо, у Дніпрі розгорівся скандал через ризик закриття місцевої лікарні.

Також стало відомо, що в Україні реорганізують важливий інститут. Експерти розповіли, що це буде означати на практиці.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся