В Україні зможуть передавати пенсію за спадщину: названі умови

Неділя 07 червня 2020 13:51
В Україні зможуть передавати пенсію за спадщину: названі умови
Пенсію в Україні зможуть передавати у спадок (колаж: РБК-Україна)

Соціальна пенсія в Україні, на думку банкіра, не здатна забезпечити пенсіонерів

Пенсію в Україні зможуть передавати у спадщину, при подальшій розробці програми по переходу до накопичувальної пенсії. З 1 січня Україна повинна перейти на нову пенсійну систему, однак деталі законопроєкту ще в розробці. Інвестиційний банкір Тарас Козак вважає, що в Україні накопичувальна пенсія повинна передаватися у спадок.

Експерт відзначає, що існуюча пенсійна система не спроможна забезпечити пенсіонерів. Про це Тарас Козак розповів в ефірі каналу "Україна 24".

"Ризики (при впровадженні накопичувальної пенсійної системи. — ред.), але їх треба зменшити, а не ставити основу для заборони накопичувальної системи. Солідарна система, як ми бачимо, не здатна забезпечити пенсіонерів більш-менш нормальною пенсією, яка сьогодні становить від 2 до 3 тис. гривень, це сміх крізь сльози", — сказав він.

Експерт пояснив плюси накопичувальної системи.

"Треба йти шляхом, яким іде весь світ — це накопичувальна пенсія, поки громадянин працює, накопичує частину доходів на індивідуальний пенсійний рахунок. Коли йде на пенсію — починає користуватися цими засобами. Якщо раптом громадянин не дожив, то, на відміну від солідарної пенсії, яка зникає, ці кошти переходять у спадщину. Крім соціального боку, це ще й фінансовий ресурс, тому що накопичувальні кошти — це так звані "довгі" гроші, які десятиліттями працювати на економіку України, це величезні гроші, мільярди гривень ", — сказав він.

Нагадаємо, що Україна з 1 січня 2021 року може почати плавний перехід на накопичувальну пенсійну систему. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував, що з наступного року на накопичення будуть йти 2% від податку на доходи фізосіб і 2% ЄСВ - всього 4 %.

Раніше ми писали, що українцям готують нову пенсійну реформу. Стало відомо, кого чекають солідні доплати.

Також повідомлялося, що раніше експерти проаналізували різні пенсійні моделі та назвали найбільш підходящу для України.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся