"Українські амазонки": у Львові пройшов етнопоказ для жінок, які воюють на Донбасі
Моделі прибули на подію просто з місця проведення бойових дій
У Львові відбувся показ жіночого одягу, що поєднав у собі вітчизняні старовинні традиції та сучасний стиль. Подія пройшла у межах проекту "Українські амазонки", який реалізується для підтримки учасниць бойових дій на Донбасі, повідомляє "Укрінформ".
За словами радника міністра інформаційної політики України з питань міжнародної комунікації і керівника проекту Марини Соботюк, Львів як "серце вишиванки" було обрано для старту проведення показів тому, що саме тут національне вбрання "почало диктувати моду на весь світ".
"Я хочу, щоб самі амазонки вірили у цей проект. Якщо вони повірять, що він саме для них, для піднесення їхнього настрою, то тільки тоді він матиме продовження. Дякую їм. Дай Боже, щоб у нашій Україні було якомога більше таких людей, які єнашою совістю, честю і гідністю", - сказала вона.
Фото: (4studio.com.ua)
Зазначається, що моделі прибули на етнопоказ просто з місця проведення бойових дій на Донбасі.
Голова Львівської ОДА Олег Синютка розповів про бажання передати атмосферу цієї яскравої події усім жінкам, які взяли до рук зброю, "щоб захистити своїх дітей, свої родини, свою землю від ворожого зазіхання".
"Немає сумніву, що ми переможемо. Але не тільки силою зброї, але й вірою, красою і впевненістю. Нація, яка має таких берегинь, не може не перемогти", - зауважив посадовець.
Фото: (4studio.com.ua)
На показі були представлені вишивані сукні, сорочки і пальта від студії сучасної вишивки "Гойра", торгових марок "Етно", "Волошка", "Фолк Мода", "Етномайстерня", "Теліженко", "Чернікова" та дизайнера Оксани Полонець. Проект реалізується Міністерством інформполітики, ГО "Всесвітній день вишиванки" та Львівською ОДА.
Незабаром учасниці етнопоказу у межах проекту відправляться за кордон.
Фото: (4studio.com.ua)
Сам етнопоказ проходив у Міжнародному аеропорту "Львів" у супроводженні тематичної виставки картин семи українських художників із різних регіонів. Під час перфомансу у залі також була представлена колекція старовинних вишиванок із понад 200-річною історією зі збірки колекціонера Тараса Демкури.
Нагадаємо, День вишиванки цього року в Україні відзначили 17 травня.
Раніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко наголошувала на необхідності розглянути законопроект №6109 про рівні можливості чоловіків та жінок в українській армії.
Як повідомлялося, згідно із проведеним у 2018 році дослідженням, у Збройних силах України проходили службу понад 20 тисяч жінок, і лише у двох тисяч є офіцерське звання.
Рекомендуємо до перегляду: