МОЗ зменшив норму потреби в калоріях для дітей різного віку
Міністерство охорони здоров'я вирішило переглянути норми харчування для дітей. Про це повідомляє сайт "Сьогодні".
Міністерство охорони здоров'я вирішило переглянути добові потреби в харчуванні дітей, так як сучасні діти стали їсти більше шкідливої їжі і мало рухатися.
За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожен третій підліток в Європі страждає ожирінням. А за даними українського МОЗу, в Україні – десятки тисяч дітей із такими проблемами.
Проблема із зайвою вагою набирає в Україні обертів. Так, якщо в 2002 році з ожирінням було всього 1,4% дітей, то в 2014 – 2,4% і це число продовжує зростати.
"Незважаючи на постійні зусилля в боротьбі з проблемою дитячого ожиріння, кожен третій підліток в Європі як і раніше має надлишкову масу тіла або страждає ожирінням. При цьому найвищі показники спостерігаються у країнах Південної Європи і Середземномор'я. Особливе занепокоєння викликає той факт, що епідемія зростає в країнах Східної Європи, де показники традиційно були нижче", - каже Сюзанна Якаб, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ.
У звіті наголошується, що 39,2% українських дітей щодня їдять солодощі. А, наприклад, у Словенії тільки 15,8%, що доводить факт незбалансованості харчування дітей в Україні.
"Їжа стала більш рафінована і з'явилося більше нездорової їжі: борошняних виробів, напоїв з високим вмістом цукру. Зараз кондитерські вироби, солодкі напої доступні для підлітків. Для дітей солодощі ще і символ заохочення, якщо дитина добре себе веде йому обіцяють цукерку. Це формує звички нездорового харчування", – говорить Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров'я.
В першу чергу, зміни торкнулися харчування дітей 1-3 років – калорійність харчування зменшена на 155 ккал. Дітям 4-6 років потрібно їсти менше на 300 ккал. Шестилеткам норму зменшили на 400 ккал. У 7-10 років норма харчування скоротилася з 2400 до 2100 калорій в день.
Крім того, медики скоротили і добову норму рослинних білків і вуглеводів, але одночасно з цим збільшили потребу в м'ясі та рибі.
Також зменшили потребу в вітаміні А і збільшили норму вітаміну D і фолієвої кислоти.
"Важливо було переглянути калорії, не зменшити їх обсяг, а збільшити різноманітність. Діти їдять рафіновану їжу з швидкими вуглеводами. Це відображає світову тенденцію, в тому числі і в Україні",- говорить Отто Стойка і зазначив, що українцям потрібно вчиться правильно харчуватися.
Наприклад, якщо в раціоні є картопля, то вона повинна бути вареною, а не смаженою. Якщо картопля, то без хліба. Якщо хліб, то з іншими овочами, а не картоплею.
"Картопля в продуктах здорового харчування відноситься не до овочів, а до вуглеводів. Змінити свідомість хоча б у таких основних підходах до харчування. Потрібно формувати навички приготування здорової їжі, здорового розподілу харчування протягом дня", – підкреслює лікар.
Зміна норм харчування –це тільки перший крок, так як вони вплинуть тільки на той раціон, який діти отримують в дитячих садах і школах, але потрібно подбати й про громадськє харчування.
Міністерство охорони здоров'я розробило "Тарілку здорового харчування українця" для дорослих і дітей від двох років.
Фахівці рекомендують вживати не менше 300 г овочів і бобових в день, стільки ж фруктів і ягід. У щоденний раціон обов'язково потрібно включити цільнозернові продукти, молоко і яйця, а також не рідше 2-3 разів на тиждень їсти рибу.
До речі, доктор Комаровський висловився про загартовування дітей.