"Українцям у Польщі загрожує небезпека": експерт прокоментував "антибандерівський закон"

"Українцям у Польщі загрожує небезпека": експерт прокоментував "антибандерівський закон"
Колаж РБК-Україна

За його словами, закон почав діяти ще до того, як набув чинності

Директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов прокоментував ухвалення скандального "антибандерівського" закону у Польщі. Про це передає 24tv.ua.

"Головна мета "антибандерівського" закону – посварити історичним минулим два народи – досягнута. І на якомусь пункті зупиниться ця історична сварка, і насамперед польська влада зможуть відкотити цю ситуацію назад, покаже час", - заявив експерт.

За його словами, поляки стали заручниками політизації історії.

Як зазначає експерт, спроби віце-прем'єра України Павла Розенко під час переговорів з польськими чиновниками досягти компромісу були безуспішними. За словами Димова, Україна звертала увагу на зруйновані українські пам'ятки, про їх відновлення. Зате поляки пропонували проводити їх інвентаризацію.

"Інвентаризація" пам'ятників українцям у Польщі – політизація історичного минулого, яка не має нічого спільного з історією. Тому переговори поки будуть безрезультатними. Наша позиція – ніякої інвентаризації, всі пам'ятники повинні бути відновленими, а закон скасовано. Принаймні, виправлено", – відзначає експерт.

Валерій Димов вважає, що закон почав діяти ще до того, як набрав чинності, адже вже відомі факти нападів на українців у Польщі.

Зараз, на його думку, українцям у Польщі дійсно загрожує небезпека.

"Польська влада, яка обіцяє не допустити неправових інцидентів, не зайде в паб, де будуть українці, або на підприємства, де працюють наші співвітчизники. І українці стануть заручниками такого різкого повороту в бік ультранаціоналізму польської верхівки. Поляки, які прислухаються до влади, можуть вчинити певні провокації проти українського народу. Суди, правоохоронна система Польщі, яким дали відмашку боротися з історією, боротися з людьми. Якщо вони в історії знаходять ворогів, то це перекидається на пошук ворогів поруч з собою. Звірячий оскал Росії буде стояти за такого роду процесами", – підкреслив Валерій Димов.

Нагадаємо, що перші президенти України прокоментували "антибандерівський закон" в Польщі.

Голокост: колабораціонізм і Праведники народів світу (відеорепортаж: STYLER.rbc.ua)

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся