ua en ru

Українцям приготували сюрприз з платіжними картами: що зміниться

Українцям приготували сюрприз з платіжними картами: що зміниться Ілюстративне фото (pixabay.com)

Всі нові карти Visa будуть безконтактними уже з квітня

Картки Visa, випущені українськими банками, будуть за замовчуванням наділені опцію безконтактної оплати. Це станеться уже з першого квітня.

При цьому, щоправда, платіжні карти з можливістю безконтактної оплати також будуть мати чіп і магнітну смугу (як зараз). Це допоможе будь-кому без жодних проблем продовжувати розраховуватися картою у будь-якому POS-терміналі країни.

Зауважимо, що станом на перше січня поточного року лише близько 11% платіжних карт в Україні були безконтактними - це приблизно 4 млн млн карток з 36,9 млн, виданих вітчизняними банками. Щоправда, у порівнянні з минулим роком, кількість безконтактних платіжних карт зросла на 6%. А безконтактні платежі в Україні вже приймають 80% всіх платіжних терміналів.

Українцям приготували сюрприз з платіжними картами: що зміниться

Ілюстрація (bank.gov.ua)

Старший віце-президент, директор регіонального підрозділу Visa по країнах СНД і Південно-Східної Європи (CISSEE) Віра Платонова пообіцяла, що в 2019 році Visa також перегляне розмір комісій Interchange і знизить комісії для операцій по картах лише з магнітною смугою, що буде стимулювати банки просувати безконтактні платіжні засоби.

Раніше ми писали про те, що ПриватБанк підготував приємний сюрприз для українців, пов'язаний з грошовими переказами.