Фахівці пояснили, як отримати вигоду від падіння курсу гривні
В Україні вже традиційно восени знецінюється гривня. До кінця 2018 року долар може подорожчати до 30 грн. Банківський експерт розповів виданню "Обозреватель", як українці можуть заробити на падінні національної валюти.
Заробляти на доларах – справа ризикована, однак не неможлива. Спрогнозувати курс валют точно не можна, оскільки він залежить від обсягу попиту і пропозиції на ринку. Однак у довгостроковій перспективі гривня знецінюється, а долар дорожчає.
"Якщо є завдання зібрати якусь суму і, наприклад, через півроку-рік з'їздити у відпустку або придбати нові меблі, краще відкладати гроші на гривневих депозитах у банках. Процентна ставка дозволить не лише компенсувати подорожчання долара та інфляцію, але й заробити", - розповів банківський експерт Володимир Мазуренко.
"Довго гроші краще зберігати в доларах або євро", - підкреслив фахівець.
Для того, щоб заробити на різниці курсу, слід купувати кілька валют - долар і євро. Якщо одна з валют почне девальвувати, то кошти вийде зберегти за рахунок іншої.
Купувати валюту необхідно в банках або в пунктах обміну, у яких є ліцензія НБУ.
Здійснювати покупку варто на другий тиждень місяця, - в цей час гривня піддається мінімальному тиску. А ось в кінці місяця через валютні виплати курс гривні падає.
У виданні відзначили, що продавати долари краще в грудні.
"У червні 2017-го долар коштував 26 грн. В кінці року - 27,9 грн. Ті, хто в червні купили $10 тис. і продали їх у грудні, на курсовій різниці могли заробити 190 тис. грн", - розповіли українцям.
Однак отримати вигоду можна тільки на великих сумах.
"До кінця року долар може подорожчати до 29,5 гривень. Такий прогноз буде реальним, якщо в жовтні-листопаді 2018-го Україна отримає $1,9 млрд від МВФ. Крім того, ми припускаємо, що до кінця року Україна отримає 0,5 млрд євро від ЄС", - зазначила фінансовий аналітик Євгенія Ахтирко.
Раніше повідомлялося, що курс долара на міжбанку 19 вересня знизився до 28,10 гривень/долар.
Нагадаємо, українці зможуть купувати валюту онлайн. Нацбанк планує запровадити зміни в лютому 2019 року.
До речі, фахівці порахували, як в Україні подорожчали ліки від початку року.
Найбагатші нардепи України (відео: STYLER.rbc.ua)