ru ua

Помер останній з організаторів і учасників повстання у таборі смерті Собібор

Помер останній з організаторів і учасників повстання у таборі смерті Собібор Фото: Аркадій Вайспапір (facebook.com eduard.dolinsky)

Чоловікові було 96 років

В ніч на 12 січня в Києві помер останній з організаторів і учасників повстання у таборі смерті Собібор Аркадій Вайспапір. Йому було 96 років. Про це на сторінці Facebook повідомив Едуард Долінський.

Помер останній з організаторів і учасників повстання у таборі смерті СобіборПомер останній з організаторів і учасників повстання у таборі смерті Собібор

Скріншот (facebook.com/eduard.dolinsky)

Аркадій Вайспапір - член "дев'ятки" повсталих у польському таборі смерті Собібор 14 жовтня 1943 року, єдиного успішного повстання в'язнів нацистських концтаборів. До своєї смерті в 2018 році був останнім живим учасником повстання.

Аркадій Мойсейович Вайспапір народився 23 грудня 1921 року в селі Бобровий Кут. Коли Аркадію Мусійовичу було 16 років, в 1938 році, його батько Мойсей Лейбович був репресований і розстріляний (реабілітований посмертно у 1960 році). Незважаючи на це Аркадій зміг закінчити школу-десятирічку з відзнакою.

Собібор - концентраційний табір, організований нацистами поруч з українським селом Собібор (нині в Польщі), на сучасній польсько-українському кордоні.

Собібор відомий повстанням в'язнів - німці обирали з полонених євреїв хороших шевців, кравців, ювелірів, столярів для підсобних робіт. А ті організували напад на адміністрацію концтабору і втечу з нього.

Нагадаємо, що рукописи ката Освенцима вдалося розшифрувати.