ua en ru

Помер талановитий український письменник

Помер талановитий український письменник Фото: pixabay.com/Maxis_Pictures

Літературознавець пішов з життя на 67-му році

26 квітня пішов з життя відомий український письменник, літературознавець, критик, перекладач і журналіст, один із відроджувачів Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Іванюк. Письменнику було 66 років. Про це повідомили на сторінці "Видавництва Старого Лева" у соцмережі Facebook.

"Сьогодні раптово не стало чудового письменника, літературознавця та журналіста, талановитої людини зі світлою душею і великим серцем – Сергія Іванюка (Сергія Оксеника - превдонім)", - повідомили в мережі.

Помер талановитий український письменник

Фото: Сергій Іванюк (facebook.com/starlev)

"Висловлюємо співчуття та найщиріші слова підтримки родині й друзям письменника. Нехай спогади про нього назавжди залишаться у пам’яті кожного з нас…" – відзначили у видавництві.

Помер талановитий український письменник

Фото: Сергій Іванюк (facebook.com/serhiy.ivanyuk)

Сергій Іванюк народився 7 січня 1952 року у Миколаєві. Навчався на факультеті журналістики у Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка. З 1991 року працював над проектом відродження Києво-Могилянської академії. Після її відкриття в 1992 році став деканом факультету гуманітарних наук, а з 1994 по 2000 рік був ректором. Працював на кафедрі літературознавства Києво-Могилянської академії.

У 1980-х роках почав писати оповідання для дітей. Має понад 100 публікацій українською, російською, німецькою, англійською, шведською, грузинською, чуваською та іншими мовами, у тому числі переклади з англійської та російської.

Помер талановитий український письменник

Скріншот поста (facebook.com/starlev)

Раніше повідомлялося про смерть видатного українського вченого.