Почали танути навіть стійкі льодовикові покриви
Міжнародна група вчених повідомила, що виявила ознаки нестабільності на льодовиковому комплексі Вавілова, розташованому на Північній Землі. Відповідна стаття була опублікована в журналі Earth and Planetary Science Letters.
"В останні роки рухливість крижаної шапки різко зросла і в 2018 році досягла 25 метрів в день, хоча в середині минулого століття вона не перевищувала кількох сантиметрів в день", - йдеться в повідомленні.
Раніше було прийнято вважати, що крижані шапки, які розташовані в північних широтах, відрізняються особливою стійкістю перед глобальною зміною клімату. Однак через збільшення середньої температури атмосфери в Арктиці і Антарктиці, вони починають зменшуватися.
"Нові дані показують, що останні виявилися вразливими до потепління, й їх танення може призвести до збільшення рівня моря приблизно на третину метра", - підкреслюється в тексті повідомлення.
При цьому, стверджують вчені, близько 500 років тому через опади стався невеликий зсув в західній частині льодовикового комплексу в бік моря. За словами фахівців, за 30 років до 2015 року, частина його шапки просунулася на два кілометри, а обсяг втраченого льоду склав 1,2 кубічних кілометра.
До речі, за останні роки танення льодів в Антарктиці прискорилося в три рази. Згідно з даними останніх досліджень, лід в Антарктиці тануть з рекордною швидкістю, і подальший підйом рівня води в світовому океані може мати катастрофічні наслідки.
Раніше повідомлялося, що Україна домовилася про спільних дослідженнях Антарктики з Китаєм, Малайзією й Туреччиною.
Як розпізнати ознаки серцевий напад і надати першу допомогу (video.rbc.ua)