ru ua

"Уже нема чого втрачати": журналіст розповів, як трагедія в Кемерово змінила росіян

"Уже нема чого втрачати": журналіст розповів, як трагедія в Кемерово змінила росіян Фото: Пожежа в Кемерово (twitter.com a42.ru)

За його словами, у людей стало іншим мислення

Трагедія в Кемерово змусила росіян говорити те, про що вони раніше мовчали. Про це написав журналіст Віталій Портников на своїй сторінці в Facebook.

"Кемеровчанін Ігор Востріков, нещасна людина: відразу втратив дружину, трьох дітей і сестру - такого горя і ворогу не побажаєш. І він не просто говорить на мітингу про своє горе. Він правду каже про країну - як вміє. Вказує рукою вгору і каже - "всі ходять і мовчать, задушили людей". Задушили", - написав він.

Портников додав, що сторінка Вострикова в соцмережі виглядає звичайною для росіянина.

"А поруч - його сторінка в соціальній мережі. З Путіним. Зі схваленням війни в Україні. Звичайний набір смислів звичайного російського мужика, якого ніхто не змушує нічого такого писати. Просто - так треба. Треба думати, не те, що думаєш, а те, що говорять", - зазначив він.

Журналіст додав, що мислення людей змінюють саме трагічні події.

"Я спостерігав щось подібне, коли було захоплення заручників на Дубровці. І тоді родичі цих нещасних людей вийшли на Красну площу з протестом проти чеченської війни. І говорили цілком розумні, чесні і правильні речі. Які вони не говорили ні до, ні після трагедії", - згадав Портников.

"Це те, чого не можуть зрозуміти іноземці або просто люди, які ніколи не жили в Росії. Росіяни нічим не відрізняються від інших в своєму сприйнятті світу. Просто у них перевернута система моральних координат. Вона стає на місце тільки в особистому горі, коли людині здається, що їй вже просто нема чого втрачати", - підсумував він.

"Уже нема чого втрачати": журналіст розповів, як трагедія в Кемерово змінила росіян

Скріншот поста (facebook.com/portnikov)

До речі, журналіст припустив, що було б, якби пожежа в Кемерово стався в Україні.

Нагадаємо коротко про головні події в парламенті 27 березня 2018 (відео: РБК-Україна)