Українка розповіла про життя в анексованому Криму
У мережі розповіли, як живе окупований Сімферополь. Про це написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook Віра Левкович.
"Я не народилася в Криму, але мій батько мріяв тут жити. Все сталося спонтанно і банально. Хоча пані Доля, визначена для кожної людини, так не думала. Я просто (випадково) вийшла заміж за кримчанина, який служив на ДВ. Був момент, коли я зненавиділа Крим і вирішила більше ніколи сюди не повертатися. Це були лихі 90-ті. І я поїхала, здавалося, назавжди. Але раптом почав снитися Крим. Море, кава о 7 ранку на Набережній Ялти після кінозйомок фільму "Ялта від світанку до світанку", дельфіни за бортом, ранкове "Ластівчине гніздо" рожевого кольору. І одного разу, начебто знову випадково, господиня-Доля, немов схопила за комір і... ось я знову в Криму", - розповіла жінка.
Фото: Крим (facebook.com/veravolya)
"Мабуть, це любов. Я народилася на морі, вчилася на морі і заміж вийшла за кримського остров'янина. У дитинстві папка з другом співав пісню "...летіти літаком набагато швидше, але все-таки море залишиться морем і нам ніколи не прожити без морів". На маленькому ринку овочі зважували засмаглі руки з землею під нігтями. Нарешті знайшли смачну картоплю. Ринок затоплений російським отруйним товаром. У Сімферополі вже і вата скаржиться на прісний смак коренеплодів", - підкреслила вона.
Фото: Окупований Сімферополь (facebook.com/veravolya)
"В маршрутці оголошення, що шлях за часом збільшиться на 20 хвилин. Такі жахливі затори. Уздовж траси три виду оголошень:
1. Материнський капітал (виведення)
2. Водійські права (відновимо за гроші)
3. Російське громадянство (природно, теж не задарма)
Це і є провідні напрямки кримської економіки, шахрайство, на підставі яких і не приховують", - передала українка.
Фото: Сімферополь (facebook.com/veravolya)
"Метиска з сигаретою в руках (казашка, може бурятка) матом крила змучену дитину на вокзалі. Рейс автобуса скасували. Тепер це часта практика. Контролер висаджує молодь, купили квитки по пільзі студента, не пред'явили студентський, а водій за рогом знову всіх садить і знову бере плату за проїзд, але вже повну. "Наша ряба" славилася своєю продукцією, але і тут якість просіла. Одяг все більше нагадує молдаванські і циганські прилавки в 90-х. Про продукти сказано багато. Один знайомий поскаржився, що в Криму з'явилися райони, де зарядка телефону замість декількох днів тримає всього добу. Інший розповів, що 12 школярів, пройшовши паспортний контроль в аеропорту, залишилися в аеропорту. Літак полетів без них", - розповіла жінка.
"Я підійшла до автобуса. Попросилася сісти на перше сидіння поряд з водієм. Водій сказав, що місце зайнято. Уточнюю рейс і час. Водій сказав, що все написано.
- А хіба в цій країні можна у щось вірити? Покажіть місце, де є порядок?
Після цих слів водій скинув речі з першого сидіння і сказав:
- Сідайте!!!
Проговорили всю дорогу про новини, про перспективи...
- Жах, які затори! - проакала пасажирка.
- Зате ви вдома! - відповів водій і весело подивився в мою сторону.
- Давайте я Вам допоможу, що це у Вас така сумка важка?
- Так, це каміння з неба - голосно, на весь салон відповіла я, і ми знову сміялися", - зазначила Віра Левкович.
Скріншот поста (facebook.com/veravolya)
"Сумно! Я народилася в Ялті, навчалася в Ялті, працювала в Ялті, заміж вийшла в Ялті за киянина, дочка народила в Ялті ... А тепер я поїхала, без права повернутися. ... А вони вбивають мою Ялту і я безсила..." – написала в коментарях Валентина Потапова.
Скріншот коментарів (facebook.com/veravolya)
До речі, Собчак розповіла про наслідки повернення окупованого Криму Україні.