ua en ru

Вічний вогонь у Києві: вандали знову осквернили меморіал

Вічний вогонь у Києві: вандали знову осквернили меморіал Вічний вогонь (фото: УНІАН)

Зараз зловмисників розшукує поліція

У Києві вандали знову залили цементом Вічний вогонь у парку Вічної слави.

Як розповіли в столичній поліції, інцидент стався в понеділок, 20 листопада.

Невідомі залили Вічний вогонь цементом, а посередині злочинці поставили хрест.

Зараз правоохоронці з'ясовують всі обставини інциденту. Вандалам "світить" до 7 років в'язниці.

Відео з YouTube/112 Україна

Вічний вогонь розташований біля підніжжя обеліска в центрі парку Вічної слави. Був відкритий 6 листопада 1957 року. У пострадянський час вогонь запалюють тільки по святах, пов'язаних з пам'яттю загиблих у роки Другої світової війни.

Полум'я для церемонії відкриття меморіалу доставили з поля Сталінградської битви з Мамаєвого кургану. Командувач військами київського військового округу маршал СРСР Василь Чуйков власноручно підніс смолоскип, запалюючи вогонь київського меморіалу.

Одним з авторів пам'ятника і алеї став архітектор Авраам Мілецький, відомий такими своїми проектами, як крематорію на Байковому кладовищі, Пейзажна алея, стіна пам'яті на Байковій горі та іншими.

Нагадаємо, це вже другий випадок осквернення меморіалу в центрі столиці. Так, 7 листопада на лінію 102 надійшло повідомлення від перехожого чоловіка.

За його словами, він проходив поруч і побачив, що вогонь не горить, так як залитий цементом. Чоловік звернувся в поліцію з відповідним повідомленням.

Вічний вогонь у Києві: вандали знову осквернили меморіал

Вічний вогонь (фото: espreso.tv)

У свою чергу, прибулі на місце інциденту правоохоронці підтвердили, що Вічний вогонь дійсно зацементований, а поруч невідомі залишили вісім відер.

До речі, відомий публіцист Олександр Невзоров заявив, що росіяни не мають права критикувати інцидент з Вічним вогнем, оскільки в самій РФ його неодноразово паплюжили.

"Ще потрібно було б відзначити, це, звичайно, ось, історія, як у Києві погасили Вічний вогонь, вічний газовий вогонь. Ось, політики і президенти – вони дуже люблять говорити про те, що націю треба цементувати. Тобто і цемент, і газовий вогонь – це дві скрєпи. Але як з'ясувалося, ці скрєпи разом категорично не хочуть ніяк існувати, і, загалом, не сумісні, тому що за допомогою бетону цей газовий вогонь припинив своє існування", - сказав він.