ua en ru

Весна повернулася: синоптики порадували українців теплим прогнозом

Весна повернулася: синоптики порадували українців теплим прогнозом Погода в Україні 9 березня (ілюстративне фото: pixabay.com)

Погода в Україні 9 березня буде особливо теплою

Погода в Україні 9 березня принесе українцям приємний сюрприз: синоптики розповіли, що в більшості областей буде тепла і сонячна погода з мінливою хмарністю, вітер не буде сильним. Незначні опади очікуються у східних і південних регіонах нашої країни. Максимальна температура вдень сягне +14...+16 градусів (Кримський півострів).

Температура в Україні в цей день буде досить високою. Рекордне тепло очікується на Заході України, де стовпчики термометрів покажуть +11... +14 градусів тепла. Такі ж показники очікуються в північних і центральних регіонах України. На сході буде трохи прохолодніше - +9... +13 градусів. На півдні температура буде максимально теплою і комфортною - +12... +16 градусів.

Весна повернулася: синоптики порадували українців теплим прогнозом

Погода в Україні 9 березня (скріншот: meteo.gov.ua)

За прогнозами синоптиків, ризик випадання опадів існує тільки на Сході та Півдні України – у Харківській, Луганській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. В інших регіонах очікується переважно сонячна погода з мінливою хмарністю і мінімальними ризиками випадання опадів. Вітер 9 березня буде не сильним – до 5-10 м/с.

Весна повернулася: синоптики порадували українців теплим прогнозом

Погода в Україні 9 березня (ілюстративне фото: pixabay.com)

За народним прогнозом, 9 березня передбачалася погода на квітень: "Якщо день зі снігом, то і в квітні сніг, а якщо по голу, то і в квітні по голу". День 9 березня у народі звуть ще Дмитрієвим днем. І по цьому дню судили про погоду на свято Пасхи: "Якщо Дмитрів день на снігу, то свята (Паска) по снігу, а Дмитрів по голу, і свята по голу". Якщо роги місяця яскраві і круті — на мороз.

Слід нагадати, що за прогнозами синоптиків, у березні в Україну повернуться страшні морози до -37 градусів.

Нагадаємо, що синоптик дала прогноз погоди на вихідні.

Раніше ми писали, що у Києві оголошено штормове попередження.