У регіоні зростає кількість випадків стійкого до антибіотиків туберкульозу, ВІЛ та поліомієліту
В ООН закликають допомогти населенню Донбасу, яке в умовах війни опинилися у вкрай важких умовах існування. Про це заявив Гуманітарний координатор ООН в Україні Ніл Уолкер, представляючи в Женеві доповідь, в якому оцінюються гуманітарні потреби жителів України на майбутній рік, передає Центр новин ООН.
Згідно з даними організації, війна на сході України "торкнулася" 4,4 мільйона осіб. 3,4 мільйона з них потребують допомоги, 2,3 мільйона знаходяться в особливо невигідному становищі.
В ООН стверджують, що в наступному році на надання гуманітарної допомоги жителям України потрібно 187 мільйонів доларів.
Мешканці районів, розташованих вздовж так званої "лінії зіткнення", регулярно піддаються артилерійським обстрілам, сорок відсотків з них – щодня. Кожен місяць близько мільйона людей перетинає цю "лінію". Її протяжність становить 457 кілометрів, а переходів всього п'ять. Людям доводиться вистоювати довгі черги, щоб отримати соціальні виплати – пенсії і допомоги.
В ООН наголосили, що прилегла територія до цієї "лінії" стрімко перетворюється в саму заміновану територію в світі.
1,2 мільйона чоловік тепер відчувають нестачу продовольства – це в два рази більше, ніж у минулому році.
Організація звертає увагу на катастрофічний стан системи охорони здоров'я та поширення епідемій і хвороб серед населення Донбасу.
Зростає і кількість випадків стійкого до антибіотиків туберкульозу, ВІЛ і навіть поліомієліту. Показники захворюваності на ВІЛ серед вагітних жінок в зоні конфлікту набагато перевищують середні цифри по країні.
Гуманітарну ситуацію погіршують суворі українські зими, обмеження на доставку гуманітарних вантажів та важкі умови життя в зоні конфлікту. За оцінками авторів доповіді, надії на світ тануть так само швидко, як заощадження місцевих жителів. Переживаючи четвертий рік конфлікту, мільйони людей змушені вибирати, як витратити ті невеликі суми, що в них залишилися, – купити ліки чи продукти харчування, заплатити за оренду житла або за його опалення. Найуразливіші шукають розради в алкоголі або вдаються до сексу заради виживання.
На гуманітарні операції на сході України не вистачає коштів, а міжнародне співтовариство практично не згадує про долю жителів цієї країни.
Нагадаємо, що у школах Донецька готують майбутніх "малолітніх смертників".