ua en ru

Що водіям потрібно знати про радари TruCam: місця "полювання" і які штрафи

Що водіям потрібно знати про радари TruCam: місця "полювання" і які штрафи Фото: колаж РБК-Україна

Довести, що прилад "помилився", в суді водієві не вдасться

Після того, як 11 лютого на Одеській трасі, Набережному шосе в Києві, на вулицях Дніпра та Харкова з'явилися радари для вимірювання швидкості TruCam, за тиждень патрульні вже змогли зафіксувати більше сотні порушень. Про це повідомляє "Інформатор".

Зазначимо, що біля кожного поста стоять попереджувальні знаки, а також службові автомобілі на синіх проблискових маячках.

Прилади дозволяють фіксувати любителів їзди "з вітерцем" на дистанції від 15 до 1200 метрів.

Що водіям потрібно знати про радари TruCam: місця "полювання" і які штрафи

Фото: скріншот

За словами інспектора патрульної поліції Ігоря Носенка, на цій відстані вони можуть зафіксувати швидкість, з якою їхав автомобіль і його номерні знаки.

Сам радар веде безперервну зйомку і автоматично робить фото порушника.

Пристрій пройшов сертифікацію і має свідоцтво про повірку. Тому послатися на неточність приладу "спійманим" у його об'єктив водіям на суді не вийде.

У TruCam - дуже висока якість зйомки. Також прилад має GPS-датчик, який фіксує, з якої відстані поліцейський виявив порушення.

Що водіям потрібно знати про радари TruCam: місця "полювання" і які штрафи

Фото: скріншот

Важливою особливістю радару TruCam є те, що змінити уловлені їм дані не можна (як і підтасувати факти).

Розмір штрафу залежить від того, наскільки водій перевищив швидкість. Якщо вона більша на 20-50 км/год, сума складе 255 гривень, а якщо водій "пришвидшився" на 50 км/год вище допустимої, то сума штрафу збільшується до 510 гривень.

Додамо, що патрульні за законом не мають права забирати водійські права навіть у тих, хто систематично перевищує швидкість.

Відео: informator.ua

Нагадаємо, 8 жовтня 2018 року на шляхах міжнародного та національного значення почали працювати в пілотному режимі портативні пристрої вимірювання швидкості TruCam, призначені для контролю за дотриманням водіями встановлених швидкісних режимів.

Як повідомлялося раніше, українських водіїв чекає нововведення - через фальсифікації протоколів перевірки техогляду з 1 травня буде змінено порядок його проходження. Оновлять формат документа, що підтверджує успішне проходження перевірки техстану ТЗ.

Також ми писали про те, що в Києві у 2019 році повинна почати виконувати роботу інспекція по парковці.