Хлопець з Луцька намагається довести, що має право на повноцінне життя
Перший в Україні студент з синдромом Дауна Богдан Кравчук з Луцька проводить екскурсії і пише бакалаврську роботу з історії України. Хлопець прагне довести, що заслуговує на повноцінне життя. Тепер Богдан мріє знайти роботу за спеціальністю і, навіть, створити сім'ю. Про це повідомляє ТСН.
Екскурсію разом з Богданом проводить професійний гід, а хлопець є його помічником. Зазначається, що перший в Україні студент з синдромом Дауна знає не тільки історію Луцька, але і може розповісти її від часів Візантії до Євромайдана.
На своєму шляху хлопцеві довелося подолати чимало перешкод через діагноз і неготовність освітньої системи для таких учнів. Саме завдяки мамі, яка наполягла, щоб він вчився, як і інші, в школі, а не індивідуально вдома, Богдан став студентом.
Проте, навіть, перший вчитель хлопця стверджує, що було нелегко.
"Міг залізти під парту. Кажу: Богдане, що ти там робиш? - А він сміється", – розповів вчитель Луцького навчально-реабілітаційного центру.
Вже тоді вчителі помітили феноменальну пам'ять і наполегливість Богдана. За даними журналістів, читати він навчився раніше, ніж розмовляти.
Відео: Студент з синдромом Дауна мріє знайти роботу і створити сім'ю (YouTube/ТСН)
"Я вже бачила, що він має знання, достатній рівень, стала шукати репетиторів", - розповіла мама Богдана.
Синові вдалося здати пробне ЗНО, і мати Богдана вирішила йти далі. Проте абітурієнту з синдромом Дауна не захотіли видавати медичну довідку.
"Діагноз є діагноз. Поруч із такими енциклопедичними знаннями з історії, він не може сам зашнурувати собі черевики", - зазначила мама Кравчука.
Після втручання місцевої журналістки, консиліум лікарів дав висновок, що Богдан може вчитися заочно. Зараз Богдан навчається на IV курсі і почав шукати роботу.
Крім екскурсій, він також робить історичні презентації, щоб передати свій досвід іншим. Бажаючих взяти Богдана на роботу поки немає, але хлопець вірить, що зможе досягти своєї мети.
"Робота, гроші, знайомства, весілля, діти – це моя мрія", - зазначив Богдан.
До речі, розповідь про школу для "важких дітей" у США сколихнув мережа.