ua en ru

Виховувався з колискової: Парубій і Вілкул поскандалили в прямому ефірі

Виховувався з колискової: Парубій і Вілкул поскандалили в прямому ефірі Колаж РБК-Україна

Парубій і Вілкул зчепилися через українську мову

Андрій Парубій змусив кандидата у президенти Олександра Вілкула перейти на українську мову у Верховній Раді. Трапилося це 19 березня під час внесення правок до законопроекту №5670-д про функціонування української мови як державної.

Цікаво, що спершу під час свого виступу Вілкул говорив українською мовою, але під завісу він перейшов на російську і закликав "розумних" народних депутатів не приймати закон.

"Прошу до державної мови повернутися, пан Вілкуле. Я попереджаю і прошу говорити державною мовою", - звернувся до "опоблоківця" спікер Ради.

Коли Вілкул продовжив говорити російською, Парубій попросив вимкнути мікрофон нардепу.

Щоправда, після цього Вілкул погодився продовжувати свій виступ українською. Але вирішив "підколоти" Парубія.

"Андрію Володимировичу, якщо ви вважаєте, що та мова, якою ви розмовляєте, це - українська, то ви дуже помиляєтесь", - сказав він і покинув трибуну.

У відповідь на це спікер підкреслив, що він розмовляє мовою своїх предків.

"Мовою, якою я розмовляю, розмовляли мої діди, і мої прадіди, і батько, і матір, я нею виховувався з колискової", - наголосив Парубій і сказав, що не допустить у парламенті виступів недержавною мовою.

Парубій змусив Вілкула перейти на українську мову

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що після прийняття "мовного закону" у другому читанні Кабінет міністрів відразу приступить до приведення усіх підзаконних актів у відповідність до закону про мову.