Вознесіння Христове: традиції і прикмети християнського свята
Вознесіння Христове - найсвітліше християнське свято і день, після якого починається справжнє літнє тепло
25 травня 2017 року відзначається одне з найбільш важливих свят для християн - Вознесіння Христове. Історія, прикмети, традиції, що можна, а що заборонено робити у свято – про все це розповість Styler.
Вознесіння Христове: історія і сенс свята
Щорічно християни всього світу відзначають завершення земного служіння Сина Божого і його вознесіння на небеса. Вознесіння Христове 2017 випадає на 25 травня. Це перехідне свято, дата якого відраховується від Великого Воскресіння і традиційно відзначається через шість тижнів після Великодня в четвер.
За церковним писанням саме на сороковий день після воскресіння Ісус Христос з'явився в останній раз перед своїми апостолами на Елеонській горі, благословив їх словами: "Мир Вам!", і учні побачили як його душа возноситься в небо.
Фото: Свято Вознесіння Христового - 25 травня (freepik.com//jcomp)
У Євангелії від Луки сказано, що відразу після вознесіння Христового на апостолів спустилися ангели сповістили, що ще настане час, коли Син Господа спуститься на землю, щоб зробити справедливий суд над грішниками.
Вознесіння Христове: традиції та народні прикмети
З давніх часів свято Вознесіння Христового у селян символізувало закінчення весни і зустріч довгоочікуваного літа. В цей день в селах проводилися "Проводи весни" з піснями і хороводами, люди прикрашали квітами і зеленню свої будинки.
Досі існує прикмета, що справжнє літнє тепло починається тільки після Вознесіння.
Роса на Вознесіння вважається лікувальною, також посилюються цілющі властивості рослин. Для лікування болю в спині народні лікарі радили в святковий ранок полежати на траві.
У Вознесіння Христове прикмети у селян були пов'язані з родючістю. Так як свято завжди припадав на розпал земельних робіт, у цей день потрібно було зварити курячі яйця або зробити яєчню і з'їсти у обід, перебуваючи в полі. Вважалося, що таким чином можна умилостивити польових духів на хороший урожай.
Фото: Після Вознесіння готуйтеся зустрічати справжнє літо (pixabay.com)
Що можна, а що заборонено робити у свято?
У Вознесіння Христове не можна злитися, думати про погане і сваритися з близькими. Також церковні правила забороняють в цей день займатися тяжкою фізичною працею і прибиранням.
За давньою традицією у свято можна спекти прямокутний пиріг, прикрасити його перекладинками з тіста у вигляді драбинки. Таких драбинок повинно бути не більше семи, за кількістю небес. Пиріг потрібно віднести до церкви, прочитати над ним молитву під час літургії, і частину залишити нужденним.
У Вознесіння Христове 25 травня проведіть вечір у колі родини або відвідайте родичів. В якості подарунка гостям прийнято готувати печиво-драбинки на меду з візерунками з цукру.