ru ua

Лікарі стверджували, що я хвора: українка розповіла, як втратила новонароджену доньку

Лікарі стверджували, що я хвора: українка розповіла, як втратила новонароджену доньку Колаж РБК-Україна

Жінка тільки через рік дізналася, чому її дитина загинула

Молода жінка повідомила, як через помилку лікарів втратила свою новонароджену доньку через чотири дні після її народження. Історію розповіли на порталі "Українці Сьогодні".

Молода українка Ліля розповіла, що вони з чоловіком чекали народження своєї другої дочки. Вагітність протікала добре, Лілю регулярно спостерігали лікарі, а коли підійшов термін – призначили плановий кесарів розтин.

Операція пройшла успішно і народилася абсолютно здорова дівчинка, яку назвали Евеліною. Дівчинка важила 3700 і була 53 см, оцінка при народженні була по Апгар 8/8.

Щасливий тато встиг одним оком подивитися на новонароджену доньку і побіг купувати придане. А потім йому зателефонувала бабуся іншої новонародженої і повідомила, що з Евелинкой щось не так – вона почала задихатися.

Коли Юрій прибіг до лікарні, дівчинку вже перевели в реанімацію і лікарі повідомили, що погані прогнози. Ліля змогла побачити доньку тільки на четвертий день після пологів і після цього дівчинка померла. У висновку судмедекспертів було написано, що дитина померла від пологової травми, несумісної з життям.

"Завідувач відділення реанімації новонароджених почала мені казати: "Ліля, ти чимось хвора, твою плаценту віддамо на дослідження", питала, чи нормальна у мене старша донька. Так моя донька вже в другий клас пішла!" – розповіла жінка.

Вона зізналася, що протягом довгого часу винуватила себе за смерть дитини і проходила обстеження за обстеженням. Але потім з'ясувалося, що вона абсолютно здорова.

Біди Лілі не закінчилися і менше ніж через місяць після трагедії, у неї почалася кровотеча. Вона звернулася до того лікаря, який проводив кесарів розтин. Лікар сказав, що це менструація і запропонував почекати пару днів. Коли через тиждень Ліля знову до нього прийшла, він знову повторив їй те ж саме. А ще через добу Лілю забрала швидка, так як кровотеча було викликана залишками плаценти.

Майже півтора місяці Юра і Ліля приховували правду від старшої дочки. І тільки на 40-й день вони повезли її на цвинтар і пояснила, що молодша сестричка, яку вона так чекала, тепер на небі.

Протягом багатьох місяців вони намагалися дізнатися, що ж насправді сталося з Евеліною. Патологоанатом лікарні сказав, що якщо б були відеокамери, то показали б. У дівчинки під час розтину виявили гематоми в серці, нирках, надниркових залозах, легенях, селезінці, а в голові – 100 мл крові, що залила весь мозок.

Врешті-решт вони з'ясували, що стало причиною смерті їх маленької дочки.

"Як ми дізналися пізніше, нашу Евелинку, після того як прийняли на світ, передавали в руки молодому спеціалісту, яка вперше була на кесаревому розтині. І під час цієї символічної "церемонії" дитину...не втримали, вона впала на кахельну підлогу. Зараз про цей випадок знають всі гінекологи міста, але мовчать. Ніхто відкрито не говорить", - розповіла Ліля.

Вона пояснила, що якщо б лікарі чесно сказали, що сталося, вибачилися, то можливо вони з чоловіком нікуди не стали б звертатися.

"Замість цього вони повелися зі мною і моєю сім'єю як з наклепниками, а не як з потерпілими. Один наш знайомий лікар навіть сказав мені, що "наді мною висить прокляття" і щоб я "частіше в церкву ходила". Виходить, я повинна все життя плакати, замовляти поминальні служби, а лікарі, з вини яких померла дитина – святі? Це мене так зачепило, що я звернулася в прокуратуру", - повідомила Ліля.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що під Тернополем з невідомих причин померло немовля.

А також розповідали про те, що у Києві дитина потрапила в реанімацію через важку хворобу.