30 років тому Міжнародний клуб письменників заснував професійне свято для "працівників пера"
3 березня практично у всіх країнах відзначається Всесвітній день письменника, заснований у 1986 році. Але історія свята розпочалася значно раніше, в 1921-му, коли в Лондоні створили Міжнародний ПЕН-клуб.
Всесвітній день письменника заснував ПЕН-клуб - організація письменників зі своїми правилами і цінностями. Хоча абревіатура, що входить до назви клубу, в перекладі з англійської означає "ручка", організація отримала назву від перших літер назв літературних жанрів, в яких писали її учасники. Насправді перші літери ПЕН-клубу означають "рoets" - поети, "еssayists" - нарисовці і "novelists" - романісти.
Ідея створити клуб письменників прийшла в голову Кетрін Емі Доусон-Скотт, а Джон Голсуорсі став його першим президентом.
У Хартії міжнародного об'єднання письменників сказано, що клуб виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також у всьому світі, коли це представляється можливим. Також ПЕН-клуб виступає в захист свободи друку і проти довільного застосування цензури в мирний час.
Члени організації зобов'язуються виступати проти брехливих публікацій, навмисної фальсифікації і спотворення фактів.