ru ua

Спалах кору в Києві: відомий цирк звинувачують у поширенні інфекції

Спалах кору в Києві: відомий цирк звинувачують у поширенні інфекції Фото: Швидка допомога (facebook.com/odesapolice)

Керівництво цирку спростовує всі звинувачення

У Київській дитячій інфекційній лікарні лікуються від кору діти, які перед Новим роком відвідали цирк "Кобзов" на Контрактовій площі. Батьки хворих дітей переконані, що зараження відбулося саме в цирку. Керівництво цирку в свою чергу спростовує всі звинувачення. Про це повідомляє ТСН.

Відзначається, що діти продовжують надходити в інфекційне відділення.

Всього, за словами батьків, у столичній лікарні з такою ж історією і захворюванням перебувають близько 30 дітей.

Журналісти ТСН зв'язалися з мамами, діти яких захворіли на кір. Тетяна Клішина і Ольга Мірошниченко розповіли подробиці інциденту.

За даними видання, деяким дітям раніше робили щеплення проти кору, однак вони заразилися інфекцією.

У сина Тетяни, за її словами, симптоми почали спостерігатися через тиждень після відвідування цирку. На шоу-програмі сім'я була 24 грудня, а 31 грудня у дитини з'явилися симптоми.

"Спочатку ми викликали швидку, нам лікар сказав, що схоже на кір. Нас повезли в інфекційне відділення, там вже напередодні Нового року, за дві години, нас відправили в поліклініку. Там нам сказали: "Чого ми взагалі туди приїхали з інфекційною хворобою?". Потім нам сказали, що в принципі кір можна лікувати вдома, тому що нас в інфекційне відділення покладуть до інших дітей і небажано", – розповіла Тетяна Клішина.

Вона додала, що висипання почалися відразу, і зазначила, що її синові робили щеплення проти кору.

"Наш дитина прищеплювалася три роки тому, зараз дитині чотири роки, тобто в один рік робили щеплення. У нас хвороба протікала не так як у інших дітей, якщо у решти спочатку температура, висип і так далі, то у нас почалося все і відразу", – додала вона.

2 січня вони викликали дільничного лікаря, який сказав, що на кір не схоже, що це може бути алергія на тлі ГРВІ. Але наступного дня стан дитини погіршився.

"Ми знову викликали швидку, там нам сказали, що це кір. Ми на той момент вже давали дитині антибіотик, тому лікарі швидкої сказали продовжувати давати таблетки і стане краще. На наступний день дитині не краще, ми знову викликали лікаря і знову нам сказали, що це така алергія. Ми вже нікого не слухали і просто повезли дитину в приватну поліклініку, де нам поставили діагноз кір", – розповіла Тетяна.

На даний момент, за словами Тетяни, до лікарні все ще потрапляють хворі діти, причому всі вони теж відвідували цирк "Кобзов" на Контрактовій площі.

Відео: Спалах кору в Києві (YouTube/ТСН)

"У нас в палаті четверо лежить, одну дівчинку виписали і потім на її місце поклали ще одну дитину. І у всіх така ж ситуація, всі після цирку "Кобзов". Хтось ходив туди 20 грудня, хтось 22, хтось 26, але все звідти", - запевнила Тетяна.

"Якщо б у цирку дотримувалися б якихось санітарних норм, провітрювали б приміщення і т. д. Якби всі в один день заразилися б, то можна було б зрозуміти, що хтось прийшов хворий і всіх заразив, так, від цього ніхто не застрахований. Але цей вірус там тримався близько тижня, що діти ось зараз тільки захворіли. І ось це саме на Контрактовій. Деякі пишуть, що це заказуха проти цирку "Кобзов", але ніхто ж не говорить про захворювання з цирку на Олімпійській, всі пишуть тільки про Контрактову, значить проблема там. Під час перерви у них немає навіть якогось пилососа, щоб не піднімати пил, вони всі піднімають віником. Діти сидять у залі і бачать, як освітлюється прожекторами пил, що піднімається просто до купола", – зазначила вона.

За словами лікарів, син Тетяни вже йде на поправку і температура стабільна.

В цій же палаті поруч із сином Тетяни з кором лежала і дочка Ольги Мірошниченко. Мама дівчинки розповіла ТСН, що після відвідування цирку у дитини піднялася температура і 4 січня їй стало гірше.

"Коли було ще не так сильно погано, викликали дільничного, а він нам сказав, що схоже на ГРВІ, сказав спостерігатися і виписав лікування. Але вночі температура піднялася під 40 градусів і ми викликали швидку, вони приїхали і зробили укол, на той момент температура була 41,5 градусів. Нам запропонували поїхати до лікарні, але оскільки температура вже почала спадати, ми відмовилися. Але нам дали направлення, на всякий випадок. На наступний день доньку всю обсипало, ми знову викликали швидку, а вони нам сказали, що це кропив'янка. Коли ми наступного разу вже зателефонували в швидку, то вони нас забрали в лікарню, де нам і сказали, що це кір", – розповіла Мірошниченко.

За її словами, до цього були просто покашлювання і температура.

"Ми тут такі не одні. Тут вся лікарня після "Кобзова". Просто вже місць у палатах немає. У нас тільки сьогодні взяли кров на аналіз, щоб подивитися чи виробилися антитіла і чи можна нас відпускати. Але поки ми тут, у лікарні", – зазначила вона.

Мірошниченко додала, що щеплення від кору в дитинстві дівчинці не робили, але захворювання у них пройшло в легкій формі.

"Але тут лежать діти з важкою формою хвороби, і ті, хто з щепленням були. Ну, ось так буває. Тут всього у відділенні 14 боксів, в нашій палаті і в сусідній по четверо дітей, і у всіх кір, така ж історія. Деякі палати на двох. Кожна палата закрита, тому складно сказати. Тут набагато більше 14 хворих. Близько 30, напевно", – додала жінка.

За її словами, з керівництва цирку з сім'єю ніхто не зв'язувався: "Я їм писала листа на пошту, сьогодні вранці перевіряла, але ніхто мені не відповів".

У коментарі ТСН керівництво цирку "Кобзов" заявило, що їх в черговий раз "намагаються знищити брудними і безпідставними звинуваченнями з недостовірною інформацією". За словами керівництва "Кобзова", атака триває протягом усього року.

"З початком гастролей у Києві на Контрактовій площі нас намагаються закрити. Спочатку, нас звинувачували в тому, що ми гастролюємо з тваринами і навіть вигулюємо тигрів на вулиці, хоча в нашый виставі немає ніяких тварин. Потім ми рубаємо дерева, хоча це були працівники "Київзеленбуду" з плановим підрізанням гілок за розпорядженням від міста. Згодом критикували пошкодження асфальту, але після перевірок служб ніяких загроз не було виявлено і за договором ми зобов'язані повністю відновити асфальтне покриття. Тепер пост у Facebook від людини, яка зареєструвалася на сайті чотири дні тому і відразу написала публікацію, яка за собою не несе ніяких обґрунтованих передумов і підтверджень", – заявили в "Кобзові".

Також керівництво додало, що вони не вважають це правдивою інформацією, оскільки не мають жодних підтверджень, що ця особа, (автор публікації), існує і відвідувала шоу цирку.

"Всі спроби зв'язатися з людиною були марні, ми намагалися знайти, де вона працює, але ніяких контактів немає. Кожен може дивитися її сторінку (Тетяни Клішиної – ред.) і зрозуміти, що це все зроблено навмисно і підлаштовано. А ЗМІ, підхоплюють таку неперевірену і недостовірну інформацію, просто поширюють чутки і наклеп на цирк "Кобзов" і завдають шкоди діловій репутації цирку", – додали в керівництві.

Спалах кору в Києві: відомий цирк звинувачують у поширенні інфекції

Спалах кору в Києві: відомий цирк звинувачують у поширенні інфекції

Скріншот поста (facebook.com/tatiana.klishyna)

Спалах кору в Києві: відомий цирк звинувачують у поширенні інфекції

Скріншот поста (facebook.com/Ольга_Мирошниченко)

До речі, захворюваність на кір в Україні зросло в 43 рази за рік.