ua en ru

"Всю країну мордували!": Оксана Забужко розповіла про страшні злодіяння російських спецлужб в Україні

"Всю країну мордували!": Оксана Забужко розповіла про страшні злодіяння російських спецлужб в Україні Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

Публіцист нагадала про головну проблему після мордувань

Відома українська письменниця Оксана Забужко нагадала, які наслідки понесли українці після репресій та злочинів російських спецслужб. Про це вона розповіла під час презентації своєї нової книги "Після третього дзвінка вхід до зали забороняється", передає Styler.

На її думку, злодіяння російських спецслужб лишаються малодослідженими в Україні, де ті встигли "попрацювати" дуже глибоко.

"Даруйте, але ж у нас цього ніхто не проговорював! У нас все це ще від покоління батьків, від самої Хрущовської відлиги, від Щербицьких репресій 72-го року, все стоїть нечищене, непровітрене, непроаналізоване! Були кілька дисидентських імен. Але ж ідеться не лише про кілька десятків дисидентів, яких тоді посадили", - нагадала письменниця.

"Перепрошую, але всю країну мордували! Усю країну втягували в колаборацію в тих чи інших формах. І ось це була головна проблема із самого СРСРу. Саме звідти тягнеться ось той ризик "реставрації", який постійно висить над нашими плечами", - підкреслила вона.

"Мене як письменницю цікавлять не самі російські гастролери, а ті, хто їх тут приймає. На цьому етапі мене цікавіть "занечищеність" наша, внутрішня. Ось це дійсно проблема! Не гастролери, яких можна врешті-решт просто не пустити. Мене цікавить те, що всередині нас. Те, що досі триває. Над цим нам треба ще довго працювати", - відзначила Забужко.

До речі, Оксана Забужко розвіяла міфи про конфлікт Польщі та України.

"Всі ці розмови про те, чи нам загрожує війна ще й на західному фронті – думаю, цього найперше дуже хотіли б у Кремлі. Але поляки зовсім не збираються із нами воювати! Швидше навпаки – ось ця дурна поведінка ПІСу (польська політична партія “Право і Справедливість", яку деякі аналітики вважають антиукраїнською - ред.), який встиг посваритись не лише з українцями, а й литовцями і німцями - явно не думка всієї Польщі. І зовсім не слід думати, що ці всі заяви так прямо подобаються польському виборцю, що він прямо зараз готовий вхопити шаблю із патріотичними піснями 18-го року йти і рубати українців! Це не так”, - сказала Забужко.

Вона відзначила, що в Польщі Росія вжила так звану "технологію Березовського".

"Польща є однією з численних країн, до яких Росія застосувала технологію Березовського “зачем покупать завод, если можно купить его директора”. Ви виграєте вибори, і ніби вся країна у вас у кишені. Це чисто російське уявлення про те, як працюють політичні системи на заході. Насправді, як виявилося, вони працюють не зовсім так. І, на щастя, Польща є однією з не численних, де ця технологія, на жаль, спрацювала", - підсумувала Забужко.