"Ви можете мене закидати камінням": блогер пояснив, чому плату за медичні послуги не потрібно вважати хабарем
Грошову винагороду лікарям варто розглядати як інвестицію
Якщо українські медики не будуть отримувати гідну оплату за свої послуги, вони можуть піти з професії. Тому хабарі лікарям варто розглядати як інвестицію у фахівців. Про це заявив блоегр Микола Малуха на своїй сторінці в Facebook.
Скріншот поста (facebook.com/mykola.malukha)
"Ви зараз можете мене закидати камінням, але я не вважаю плату за медичні послуги - хабарем", - написав він.
Далі блогер назвав кілька причин, за якими не вважає, що плата за послуги лікарів – це хабар.
"У нас неможливо отримати платні медичні послуги. Навіть у сусідній РФ давно вже позбавилися від совка і там практично будь-яка поліклініка має офіційний прейскурант - може надавати платні послуги. Я пам'ятаю як в 2011 році не міг зробити флюшку (флюорографію –ред.). Мені скрізь відмовляли і відправляли до поліклініки, які мають право платно зробити знімок. У Києві на той момент було всього дві - на Саксаганського і на Виноградарі.Тобто часто (не завжди) так званих "хабарів" у медицині не було б, якщо б функціонував банальний ринок, якого немає", - зазначив Малуха.
Скріншот поста (facebook.com/mykola.malukha)
"Коли я плачу лікарям (за умови, що не було можливості оплатити через касу), то, насамперед, інвестую в медицину, у фахівців. Щоб ці люди або не залишили професію, або не звалили з країни. Якщо сьогодні якийсь вузький фахівець (наприклад, окуліст, робить складні операції дітям) не буде забезпечений достатнім рівнем доходу, то завтра в українській медицині його вже не побачите - вас і ваших близьких просто нікому буде лікувати", - вважає він.
При цьому, як зазначив блогер, випадки, коли лікарі відмовляються лікувати без плати, потрібно розцінювати як шантаж.
Скріншот поста (facebook.com/mykola.malukha)
"Медицина - це сфера, де популісти поставили поза законом усіх її працівників. Можливо, тому в Україні високий рівень сприйняття корупції, тому що, згадуючи слово "корупція", вони асоціюють її з медициною, а не дерибаном землі, кришування контрабаса або нелегального виробництва сигарет. І люди повинні розуміти, що платити за медицину не є злом, зло - не платити", - підсумував Малуха.
Раніше Styler писав про головні міфи, "страшилки" і відповіді на гострі питання про медреформе.