ua en ru

Як зберегти молодість і здоров'я: поради фахівців

Як зберегти молодість і здоров'я: поради фахівців Фото: Молодість завжди буде в моді

Без перебільшення всі хотіли б максимально довго виглядати молодо, однак лише одиниці ризикують вступити в нерівну боротьбу з віковими змінами

Кажуть, що молодість - єдиний з вад, що зникає самостійно. Дійсно, з ним не потрібно боротися, він і так пройде з часом. Але чому ж зусилля людей, а особливо жінок всіх часів були і продовжують залишатися спрямованими на збереження і продовження цього "недоліку"?

Брак життєвого досвіду компенсується прекрасним зовнішнім виглядом і здоров'ям, відчуттям всемогутності і інтересу до життя. Саме ці моменти по праву роблять молодість тією якістю, з яким не хочеться розставатися. Але час невблаганно. Перші веселі ювілеї змінюються роздумами про сенс життя і пошуком перших зморшок. І серед інших важливих завдань, розв'язуваних зрілою людиною, на одну з перших позицій виходить питання, як зберегти молодість після 30. Щоб розуміти, за що ми боремося, для початку варто розібратися, що ж це таке?

Молодість - це безцінний дар природи, своєрідний потенціал, апріорі наявний у кожної людини. Здоров'я і відмінний зовнішній вигляд, готовність до звершень в силу юнацького максималізму відрізняє молодої людини від зрілого, багато пізнав і испробовавшего. І тут з'являється перший парадокс: молодість не завжди залежить від кількості прожитих років. Можна і в 25 відчувати себе давнім, а можна і в 45 тільки
починати жити! То є молодість тіла не завжди збігається з молодістю духу. Для комфортного світовідчуття бажано, щоб ці поняття були тотожными. Але сьогодні ми звернемо увагу на фізіологічний аспект, а психологічні моменти залишимо на наступний раз. Отже, чому ж "зношується" наша фізична оболонка, як зберегти молодість і здоров'я, не знижуючи при цьому якість життя?

Вчені-геронтологи (що займаються вивченням питань в'янення людського тіла) висувають кілька гіпотез, чому ми старіємо.

1. Кишкові отрути

Справа в тому, що прихильники даної теорії вважають кишечник самим важливим органом. Від нього на 70% залежить стан імунітету, в ньому відбувається основне перетравлення і всмоктування всіх речовин, що надходять в організм. Збої в його роботі, як модно зараз говорити - зашлакованість - неминуче призводять до порушень здоров'я, що відразу ж позначається на загальному зовнішньому і внутрішньому стані людини. Продовжити молодість може періодична чистка кишечника, використання очисних клізм, правильне харчування.

2. Вплив вільних радикалів

Не подумайте нічого поганого. Партія Олега Ляшка тут абсолютно ні при чому. Так називаються оксиданти (різновиди агресивних форм кисню), які, вырабатываясь в організмі завдяки його життєдіяльності та впливу навколишнього середовища, знищують щодня мільйони клітин. Вони мають здатність накопичуватися, тому з роками їх негативна сила зростає. Зменшити їх руйнівний вплив можуть антиоксиданти - вітаміни А, Е, С.

3. Межа поділу клітин

Леонард Хейфлик і його послідовники припустили: старіння відбувається з-за того, що з роками вичерпується запас для ділення клітин. Всі ми пам'ятаємо з курсу шкільної біології, що клітина розмножується поділом. Але поділ - це зменшення наполовину, тому такий процес не може тривати нескінченно, рано чи пізно "сировину" для нових клітин закінчується. Підтвердив цю гіпотезу Олексій Оловніков. Він досліджував клітку ДНК і з'ясував, що це відбувається через поступове укорочення теломер - структурних елементів на кінцях клітини. Приходить такий момент, коли клітка більше не може ділитися. Саме тому старість можна вважати неминучим біологічним процесом.

Як зберегти молодість і здоров'я: поради фахівців

Фото: Більшість вчених сходяться в одному: нестача води в організмі призводить до раннього старіння

4. Гормональні зрушення

Послідовники цієї теорії переконують, що в кожній людині "заведені біологічні годинники". Вони знаходяться навіть не у клітині ДНК, а в головному мозку. Завдяки сигналам з гіпофіза і гіпоталамуса в організмі йде вироблення необхідних гормонів у потрібній пропорції. А вже гормони безпосередньо впливають на життєдіяльність клітин. Будь-який збій, а також генетична схильність впливає на швидкість старіння.

Як бачимо, багато теорій, кожна має свої аргументи і протиріччя. Але нам чомусь здається, що не треба кидатися в крайнощі. Золота середина завжди ближче до істини, тому варто прислухатися до кожного і застосувати їх раціональне зерно для досягнення головного результату - як можна довше залишатися молодими, красивими і активними.

Як зберегти молодість шкіри

У гонитві за красою і ефектністю люди йдуть на різні жертви: пластичні операції, дорогі косметичні процедури, пошук диво-кремів. Прикро, але іноді ефект виявляється прямо протилежним. Ми поговоримо, як довше зберегти молодість, не витрачаючи при цьому захмарних сум і не експериментуючи над собою.

- Все треба робити в міру, тобто гіпер-догляд (нескінченні пілінги, маски, чищення, відбілювання, солярії) тільки шкодять шкірі. Після такої "турботи" шкірний покрив швидко зношується, сохне і старіє;

- Уникайте шкідливих звичок. Куріння і алкоголь негативно впливають на багато органів, у тому числі легені і серце. А від якості їх роботи - насичення крові киснем і прокачування крові безпосередньо залежить стан шкіри. Бліда, сіра, яка втратила еластичність, вона ніколи не буде виглядати молодою і свіжою;

- Намагайтеся вживати більше води. Мінімальний добовий обсяг - 2 літра (без урахування напоїв: соки, кава і так далі в розрахунок не входять). Візьміть за правило починати свій день після пробудження зі склянки чистої води. Ця звичка допоможе зволожувати шкіру, мати здоровий колір обличчя, боротися з набряками. А щоденний контрастний душ зробить шкіру пружною і еластичною;

Фото: Молодість і здоров'я завжди в моді

- Підтримуйте стабільний вага. Організму в цілому і шкірного покриву зокрема не до чого стреси, пов'язані з перепадами вашої маси. Різкий набір і подальший скидання зайвих кілограмів розтягує шкіру, вона стає менш пружною і виглядає в'ялою, зморшкуватою, що є одним з ознак старіння;

- Забезпечте постійний і якісний захист від ультрафіолету. Сонячні промені з кожним роком стають все агресивнішими, тому намагайтеся уникати перебування під палючим сонцем або хоча б користуйтеся захисними кремами з високим ступенем захисту;

- Стежте за мімікою. Поряд зі статичними (віковими) зморшками, які зазвичай з'являються після 30-40 років, на шкірі виникають мімічні (динамічні) зморшки. Їх поява пов'язана з звичками гримасувати, жмуритися. Користуйтеся сонцезахисними окулярами, уникайте бурхливих реакцій на події, щоб не довелося думати, що ж робити, щоб приховати ранні зморшки;

- Правильно харчуйтеся. Забезпечення організму всіма необхідними речовинами відбувається завдяки збалансованого раціону, тому не економте на шлунку - лікування і косметика, щоб приховати вади, обійдуться значно дорожче.

Як зберегти молодість і красу

З кожним днем час невблаганно бере своє, все важче стає приховати перші зморшки навколо очей і губ, синяву під нижніми століттями, сітку капілярів і в'ялість шкіри. Щоб не виправляти наявні недоліки, легше працювати на попередження їх появи. Знаючи той факт, що харчування - один із найпотужніших факторів збереження молодості і краси, розглянемо, які продукти, що зберігають молодість, обов'язково варто ввести в свій раціон.

Ми вже говорили, що в неминучому в'яненні організму "винні" гормони, а частіше їх недолік. Збалансувати рівень естрогенів, а саме вони відповідають за красу, молодість і сексуальність, можна, доповнюючи раціон фітоестрогенами - речовинами рослинного походження. Вони містяться в бобових, сої, горосі, квасолі, а також капусті, горобині, деяких грибах, ними багаті шавлія і конюшина. Антиоксиданти, значення яких важко переоцінити для збереження молодості, містяться тільки в здоровій їжі. Ними багаті овочі (морква, перець, помідори), фрукти (абрикоси, цитрусові), ягоди (смородина, шипшина, аґрус), горіхи, олія з виноградних кісточок, насіння, продукти тваринного походження: риба, печінка, яйця.

Як зберегти молодість і здоров'я: поради фахівців

Фото: Здорое харчування - запорука довголіття

Уникайте напівфабрикатів, фастфуда, перекусів на ходу - це негативно відбивається на стані всього організму, і шкіри в тому числі. Соки, молочні продукти, чай - все повинно бути натуральним, не містити консервантів і стабілізаторів. Пам'ятайте: любов до загострює апетит продуктів - копченостям, гострим стравам, а також солодощів - загрожує проблемами зі здоров'ям, а відповідно, раннім старінням.

Як зберегти молодість обличчя

Особливу увагу слід приділити особі. Адже якщо решта шкіра від зовнішніх подразників може бути захищена одягом, взуттям, то особа страждає від сонця, вітру, температурних коливань та інших впливів найбільше. Тому питання, як зберегти молодість шкіри обличчя, залишається актуальним для всіх. Відповідь на нього складається з декількох моментів, на них і звернемо увагу.

По-перше, обов'язковим етапом є очищення. Не досить зняти макіяж спеціальним засобом, потрібно неодмінно вмитися чистою водою з м'яким засобом для вмивання. Мило для цих цілей не підходить. Проводити очищення потрібно 2 рази на день - перед сном і після нього. Глибокі пілінги проводять кілька разів на рік, бажано порадившись перед цим з косметологом.

По-друге, не забувайте про зволоження. Вода дуже важлива для клітин, чим її більше, тим пізніше з'являться зморшки. Тому зволожуйте шкіру як ззовні, використовуючи зволожуючі засоби, так і зсередини, насичуючи її рідиною.

По-третє, забезпечте правильне харчування - ні, не їду, про неї вже йшлося, а якісну поживну косметику. Креми, маски, відповідні вашому типу шкіри - обов'язковий компонент догляду.

По-четверте, балуйте себе масажем. Він покращує кровообіг, стимулює обмін речовин, тонізує шкіру. Виділіть декілька хвилин кожен день - і ваша шкіра порадує вас рівністю і пружністю.

Крім того, правильний режим дня, повноцінний сон, фізична активність, умілий макіяж будуть важливими помічниками в досягненні головної мети - завжди виглядати молодо.

Успіхів вам у виконанні цього нескладного, але вимагає самодисципліни завдання!