ua en ru

"Вигідна" країна: українка розповіла, у скільки обходиться життя в Словаччині

"Вигідна" країна: українка розповіла, у скільки обходиться життя в Словаччині Людмила Масляєва (Колаж РБК-Україна)

Емігрантка поділилася досвідом з українцями

Українка Людмила Масляєва, яка три роки живе і працює в Братиславі, а навчається в Австрії, розповіла, у скільки обходиться європейське життя. Своїм досвідом дівчина поділилася в інтерв'ю виданню "Обозреватель".

Дівчина навчається у Віденському університеті і працює в біофармацевтичній компанії в Словаччині.

Розташування столиці Словаччини Братислави дозволяє за годину бути у Відні, за 2-3 години - в Будапешті, за 4 години - у Празі. В аеропорту Братислави літає багато бюджетних авіакомпаній і легко можна злітати на вихідні у Берлін, Лондон, Мадрид, Київ і у багато інших міст.

"Більшість квартир здаються вже мебльованими і іноді господарі залишають все, зокрема посуд, кухонну техніку, прасувальну дошку та інше. Вартість хорошої квартири (60 кв. м.) в Братиславі може коливатися від 500 до 900 євро в залежності від району. У цю вартість входять комунальні платежі. Найчастіше при оренді житла щомісяця переводиш певну суму на рахунок власника і не маєш ні найменшого поняття скільки коштує вода, газ, електрика", - відзначила Людмила Масляєва.

За словами дівчини, купівля житла в Словаччині – задоволення не з дешевих. Але досить легко отримати кредит, маючи роботу. Вартість хорошої квартири (60 кв. м) - від 120 тис. євро, проте іпотека може скласти близько 1,5% -2,5% річних.

"У Словаччині низькій рівень безробіття, а в Братиславі її майже немає (3-4%). Великі компанії, такі як IBM, Lenovo, Amazon перевели сюди багато процесів з дорогої Західної Європи та США через більш дешеву робочу силу", - зазначила Людмила.

"Інша категорія великих роботодавців – це виробники автівок такі як Volkswagen, KIA, Jaguar. Компанії завжди шукають співробітників у різні департаменти. Щоб потрапити на роботу в таку компанію, часто необхідний хороший рівень англійської. Знання словацької, звичайно, допомагає, але не завжди обов'язкове на високому рівні. А ось без паспорта ЄС будуть проблеми. Оформлення документів на офіційну роботу може зайняти близько 6-8 місяців, якщо ви перебуваєте в Україні. Тому роботодавці не часто розглядають кандидатів за межами Євросоюзу", - додала українка.

"Ціни на продукти в порівнянні з київськими, звичайно вищі. Якісь товари можуть бути дорожчими на 50% -100%, у порівнянні з польськими на 15%-20%. Але часто бувають знижки на різні товари в тому чи іншому магазині", - розповіла Людмила.

До речі, стало відомо, чому українки їдуть народжувати в США.