ru ua

Вихідні у жовтні 2016: коли і скільки будемо відпочивати

Вихідні у жовтні 2016: коли і скільки будемо відпочивати Фото: У жовтні будемо відпочивати три дні поспіль (names.mooseroots.com)

В середині жовтня цього року на українців чекає додатковий вихідний в кінці тижня

Вихідні дні в жовтні 2016 року в Україні в середині місяця триватимуть довше звичайного. Затяжний уїкенд почнеться в п'ятницю - 14 числа, коли країна відзначатиме День захисника України.

Про те, коли був заснований новий свято, а також виробничий календар жовтня, і скільки днів відпочиватимуть українці в матеріалі Styler.

Вихідні дні в жовтні 2016: свято мужності, народні гуляння на Покрова і День козацтва

У минулому році в календарі державних свят з'явився День захисника України. 5 березня законопроект "Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня - День захисника України)" був затверджений депутатами Верховної Ради.

Захисники України відзначають своє свято в жовтні

Фото: Захисники України відзначають своє свято в жовтні (rbc.ua)

Відповідно до прийнятого закону, 14 жовтня 2016 в Україні вихідний. Це будній день, і випадає він на п'ятницю. Таким чином, українці в середині осені отримають затяжні святкові вихідні в жовтні. І зможуть відпочити цілих три дні.

День захисника України 14 жовтня - вихідний за ініціативою Президента

У 2014 році рішенням Президента України Петра Порошенка був скасований свято Дня захисника вітчизни, який по пам'яті часів СРСР протягом багатьох років продовжували відзначати 23 лютого.

На честь мужніх захисників і нових героїв, які віддали життя за незалежність і збереження територіальної цілісності країни, глава держави ініціював встановлення нового свята Дня захисника України -14 жовтня.

Вихідний в Україні з нагоди даного торжества встановили на офіційному рівні через рік, 5 березня 2015.

Вихідні в жовтні за народними і церковними традиціями

Дата святкування Дня захисника була вибрана не випадково. З давніх-давен в середині жовтня в Україні відзначали День козацтва.

Вихідні в жовтні 2016 - Україна відзначає День козацтва

Фото: Вихідні в жовтні 2016 - Україна відзначає День козацтва (reporter-ua.com)

Ще запорізькі козаки 14 жовтня (1 жовтня по старому стилю) вибирали своїх старшин.

Вихідні в жовтні 2016 - це не тільки свято сили і мужності захисників України, 14 числа православні християни щорічно відзначають великий неперехідне свято Покрова Пресвятої Богородиці.

У храмах проходять урочисті богослужіння в пам'ять про явлення образу Діви Марії в одній з церков Константинополя. У народних традиціях Покров день символізував настання холодів. У це свято чекали першого снігу, влаштовували вечірні гуляння. З 14 жовтня також починався осінній весільний сезон.

Вихідні в жовтні 2016 року в Україні: коли відпочиваємо за виробничим календарем

Які свята в жовтні вихідні офіційно, підкаже виробничий календар.

Які вихідні в жовтні за виробничим календарем

Фото: Які вихідні в жовтні за виробничим календарем (pressa.today)

По ньому можна дізнатися, скільки свят і вихідних днів очікує українців у середині осені.

У жовтні 2016 року для працюючих за графіком 5 днів в тиждень з 8-ми годинним робочим днем ​​буде 11 вихідних (в т.ч. святковий), 20 робочих і 1 передсвятковий день, скорочений на 1 годину:

13 жовтня - укорочений на 1 годину, 14 жовтня - День захисника України. 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 жовтня - традиційні вихідні (суботи та неділі).

Святкові вихідні в жовтні - відмінний привід провести додатковий уїк-енд з сім'єю або друзями.