ua en ru

"Навіщо йому поспішати": політолог з РФ розповіла про "козирі в рукаві" Путіна

"Навіщо йому поспішати": політолог з РФ розповіла про "козирі в рукаві" Путіна Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Експерт прокоментувала позицію Кремля щодо України

Змусити Кремль кардинально змінити свій підхід до Мінськими угодами навряд чи вдасться, оскільки у президента РФ Володимира Путіна в рукаві ще досить козирів. Таку думку висловила російський публіцист і політолог Лілія Шевцова в інтерв'ю виданню "Апостроф".

"Всередині Росії немає тиску на Кремль з вимогою змінити спрямованість і зміст зовнішньої політики, в тому числі щодо України. Що стосується зовнішнього тиску, Москва встигла адаптуватися до санкційного режиму і навчитися виживати в межах нього", – вважає експерт.

За словами політолога, Росія дійсно страждає від санкцій. Однак у Кремлі розуміють, що Дональд Трамп не дуже хоче вводити нові санкції. Канцлер Німеччини Ангела Меркель ледь утримує санкційну єдність Європи. Оскільки Меркель зараз перебуває в скрутному становищі, санкційна єдність Європи може розпастися.

"Далі дивимося: європейський бізнес – Total, Siemens, Daimler і т. д. – дуже жорстко виступає за відновлення зв'язків з Москвою. Врахуємо антиамериканізм європейської еліти: європейці не люблять Путіна і Кремль, але, можливо, ще більше деякі не люблять Трампа. Антиамериканізм штовхає багатьох – в Італії, Франції – у бік діалогу з Кремлем", – додала Шевцова.

За її словами, Росія підготувала чимало "троянських коней", якими можна грати.

"Це не тільки бізнес в західних країнах, який позитивно ставиться до Росії, це, насамперед, країни", - вважає експерт.

"Подивіться, знову встояв у влади чеський президент Земан. Як говорить багато хто, який перебуває на утриманні Кремля або принаймні проводить досить проросійську політику. Угорський прем'єр [Віктор] Орбан на виборах у цьому році явно знову отримає перемогу. А він проводить політику співробітництва з Росією – і через певні пільги, які отримує, і щоб шантажувати Європейський союз і Брюссель. Крім того, ви подивіться, що відбувається у Польщі, яка конфронтує з ЄС. І в Кремля є можливість лобіювати свої інтереси навіть у Польщі. А якщо поглянемо на Італію, де, швидше за все, до влади прийде Берлусконі, і взагалі на всі країни Середземноморського басейну, які постійно підривають санкційну єдність Європи... Таким чином, у Кремля, в розумінні кремлівських архітекторів і технологів, опиняється шахова дошка, на якій можна грати", - пояснила Шевцова.

"Ви подивіться, скільки козирних карт виявляється в рукаві у Путіна. Навіщо йому поспішати і фактично відмовлятися від колишньої твердолобої позиції по Україні? Ці козирі, фактори впливу явно на кремлівському столі", – зазначила політолог.

Вона додала, що протягом 2014-2015 років стратегічно Росія програла Україні, і Кремль був змушений відмовитися не тільки від концепції так званої "Новоросії", але і від плану проникнення з метою підриву внутрішніх справ інших європейських країн.

"Незважаючи на невдоволення санкційною політикою, російські "країни-коні" аж ніяк не зважилися залишити "корабель", – зазначила публіцист.

До речі, політолог розповів, хто може скласти реальну конкуренцію Путіну.