ua en ru

Коли закінчиться опалювальний сезон і платіжки подешевшають

Коли закінчиться опалювальний сезон і платіжки подешевшають Фото: Комунальні платежі (колаж РБК-Україна)

Багато українців з нетерпінням чекають закінчення опалювального сезону, щоб платити значно менше

Пенсіонерам в Україні почали виплачувати субсидії готівкою. Пенсійний фонд направив на ці цілі перші 170 мільйонів гривень.

Тим часом багато українців чекають закінчення опалювального сезону, адже тарифи за опалення стали для багатьох значним навантаженням на сімейний бюджет. Багатьом доводиться віддавати за опалення великі гроші, тому закінчення подачі тепла стане хорошою новиною.

Коли саме закінчиться опалювальний сезон в 2019 році, а платіжки подешевшають, адже за тепло платити вже не доведеться? Про це - у матеріалі.

Хто вирішує, коли завершиться опалювальний сезон?

Багато хто помилково думає, що рішення про закінчення опалювального сезону приймають ЖЕКи або керуючі компанії. Насправді це не так: рішення про його завершення приймає місцева влада. Вони дають розпорядження місцевим теплоелектростанціям і тепловим мережам, а вже ті – органам житлово-комунального господарства.

Скільки зазвичай триває опалювальний сезон, вирішує місцева влада того чи іншого міста. Адже територія України велика, і в різних її регіонах тепло може настати раніше або пізніше. Наприклад, часто в південних областях України опалювальний сезон закінчується раніше – в середині або в кінці березня, а ось жителі інших регіонів платять за опалення ще кілька тижнів додатково.

Коли закінчиться опалювальний сезон і платіжки подешевшаютьФото: Багато хто з нетерпінням чекає закінчення опалювального сезону, адже платіжки тоді значно подешевшають (РБК-Україна)

Коли закінчують подачу тепла в будинки?

Тривалість опалювального сезону зазвичай залежить від декількох факторів. Але головний з них - температура повітря. Наприклад, якщо восени середня температура повітря тримається протягом 3 днів нижче 8 градусів тепла, то в більшості міст України приймають рішення почати опалювальний сезон. Якщо навесні середня температура повітря протягом 3 днів складає більше 8 градусів тепла, то опалювальний сезон завершують.

Хоча дати опалювального сезону і можуть змінюватися, то у більшості випадків все одно є свої рамки. Так, у більшості регіонів України подачу тепла починають не раніше 1 жовтня, а закінчують – не пізніше 30 квітня. Але не завжди це залежить від погоди. Наприклад, якщо +8 градусів буде протягом трьох днів у лютому, то опалювальний сезон навряд чи зупинять, адже морози ще повернуться, а відключення опалення – непроста і трудомістка робота.

Чи можна продовжити опалювальний сезон?

А чи можна продовжити опалювальний сезон після того, як його зупинили, приміром, у квітні? Ні, таке навряд чи станеться.

Адже перепади тиску між подаючим і зворотним трубопроводом ліквідують, і вода в системах опалення перестає циркулювати.

Коли закінчиться опалювальний сезон і платіжки подешевшаютьФото: Закінчення опалювального сезону залежить від погоди (УНІАН)

Але іноді тривалість опалювального сезону все-таки збільшують. Простіше за все це зробити, звичайно, без перерви подачі тепла.

Встановити лічильники, коли тепло відключать

Все більше українців встановлюють лічильники, що дозволяє істотно заощаджувати гроші під час опалювального сезону. У минулому 2018-му році Кабінет міністрів дозволив мешканцям багатоквартирних будинків встановлювати лічильники тепла на батареї. У старих будинках, де встановлена вертикальна розводка системи опалення, тепер можна вести облік витрат тепло за сучасними технологіями. Раніше поквартирний облік був доступний тільки для мешканців тих будинків, де є горизонтальна система опалення.

Якщо ви не встигли встановити лічильники раніше, то закінчення опалювального сезону – хороший привід для того, щоб встановити їх в міжсезоння або вже влітку. Тоді вже в наступному опалювальному сезоні ви зможете отримувати більш низькі рахунки за опалення. Ті, хто вже встановив такі лічильники, вже економлять чимало коштів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що гаряча вода знову подорожчає.

Крім того, експерт розповів, як заощадити на покупці ліків, коли вони знову подорожчають.

Відео: Як економити тепло. 5 корисних порад (video.rbc.ua)