ru ua

"Замаскована під "внутрішньоукраїнський" конфлікт": Забужко розповіла, коли почалася війна між Україною і Росією

"Замаскована під "внутрішньоукраїнський" конфлікт": Забужко розповіла, коли почалася війна між Україною і Росією Оксана Забужко (РБК-Україна)

Відома письменниця висловила свою думку про російських провокаторів у Києві

Відома письменниця Оксана Забужко вважає, що війна Росії, розв'язана проти України, спочатку була замаскована під "внутрішньоукраїнський" конфлікт". Про це Забужко розповіла в интервью для Styler.

"Звичайно, якщо три роки брехати, що у нас Майдан був "проти Януковича і корупції", а тільки потім Росія напала, тоді дійсно виходить "все погано". Тільки от Майдан у нас був, за фактом, проти Путіна з самого початку, тому що війна почалася не тоді, коли "прогнали Януковича", а 30 листопада 2013 року, коли невідомий "Беркут "напав на студентів", - розповіла вона.

За словами Забужко, протягом грудня 2013 року по Києву розгулювали російські провокатори.

alt

Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

"І росіяни в українському формі і російські провокатори по Києву розгулювали цілий грудні 2013-го, і це був той самий сценарій, який потім розігрувався навесні "на місцях", тому що війна повинна була бути спочатку замаскована під "внутрішньоукраїнський "конфлікт", - сказала Забужко

В сьогоднішнійвлади є люди, які знають все це набагато краще за нас, але продовжують брехати, додала вона.

"Вони брешуть, тому що отримали свої дивіденди саме на цій брехні - ніби-то у нас російські військові вперше з'явилися тільки в Криму, і ой як несподівано. А брехня - така штука, якою, як відомо, світ пройдеш, а назад не повернешся. І люди її як раз і відчувають - хоча і не завжди вміють точно локалізувати. Відчувають, що влада їм чогось дуже важливого "недоговорює", - пояснила письменниця.

Раніше Забужко розповіла, коли окупанти покинуть Донбас.