ua en ru

"Тут всі самі по собі": українець розповів про життя в Китаї

"Тут всі самі по собі": українець розповів про життя в Китаї Фото: Китай (pixabay.com-steven_yu)

По приїзду в Піднебесну киянин відчув шок

Українець Юрій Петренюк, який працює архітектором, розповів, як перебрався жити в Китай і знайшов там роботу. Хлопцеві 24 роки, спочатку він був на практиці в Іспанії, передає "Сегодня".

"Я поїхав у Китай відразу після закінчення магістратури в Києві. Перед здачею диплома мене запросили на практику в Санта Круз де Тенеріфе (Іспанія). І ось я подумав, чому б мені деякий час не попрацювати в іншій країні. Китай був одним з варіантів, адже таких речей, як тут, в інших країнах не будують. Є багато інфраструктурних об'єктів і хмарочоси шаленої висоти. Також постійно підвищуються стандарти. Щось подібне можна побачити хіба що на Близькому Сході, та й то не в таких масштабах", - поділився Юра.

Хлопець повідомив, що коли приїхав в Китай випробував шок.

"Коли я вперше приїхав в Китай, у мене був суцільний шок, починаючи з погоди. Був серпень – постійно градусів десь +37, а вітер ще тепліше, ніж температура повітря. Люди, які не дуже стежать за тим, що відбувається навколо них, і не звертають уваги на інших. В нашій ментальності все-таки є бажання більше віддавати – європейці ставляться з розумінням до потреб оточуючих. А тут всі постійно самі по собі. І ось навіть якщо ти робиш щось антисоціальна з європейської точки зору, то для Китаю це норма – видавати природні для людини звуки, смітити. Від цього у мене був шок", - розповів Петренюк.

"Тут всі самі по собі": українець розповів про життя в КитаїФото: Юрій Петренюк (segodnya.ua)

Також українець розповів, як живуть пересічні китайці.

"Китайці, особливо жителі Гонконгу, дуже бережуть свій час. Час – це гроші. Тут потрібно постійно ставати якомога багатшими. Життя на острові вимагає як мінімум 25 хвилин, щоб дістатися до роботи, якщо ти працюєш прямо біля пірсу, а це не дуже часто буває. Після робочого дня вони йдуть додому і відпочивають. Не роблять нічого більше. Молодь на вихідних може ще піти кудись в гори, на виставку, іноді дивляться кіно. В основному їх відпочинок – це будинок, сім'я. Щодо одягу, наприклад, про жителів Шанхаю кажуть: немає жодної речі, яку б вони не наділи. Тобто мода open minded, така дуже вільна. Можуть надіти на себе все що завгодно. Також немає такої страви, якого б не їв житель Гонконгу. Поглинають майже всі, крім диких тварин", - повідомив Юрій.

Киянин зазначив, що зарплати в Китаї досить хороші.

"Мінімальна зарплата – дві тисячі американських доларів. Можливо, трохи менше – 1900. Але з такою зарплатою досить важко тут прожити, хіба що у тебе є власне житло. Найвищі зарплати у топ-менеджерів – десь близько 120 тисяч гонконгських доларів (це приблизно 18 тисяч американських доларів). Багато заробляють економісти, юристи та банкіри. До того ж, Гонконг дуже близько знаходиться до Шэньчжэню, світової IT-столиці. Тут часто відкривають свої офіси програмісти", - визнав Юрій.

Читайте також, як відомий шоумен висловився про українців, які працюють закордоном.

Хайп таксі # 7 ваше ставлення до еміграції