ua en ru

"Гарячі дебати": блогер дав пораду, як вирішити питання про використання латиниці в Україні

"Гарячі дебати": блогер дав пораду, як вирішити питання про використання латиниці в Україні Колаж РБК-Україна

Він вважає ідею введення латиниці досить цікавою

Блогер і активіст Зен Антипоп поділився своїми роздумами про те, як Україна може швидко перейти на латиницю. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Обозреватель".

Блогер відреагував на пропозицію Павла Клімкіна, який закликав українців подискутувати про можливе введення в Україні латиниці паралельно з кирилицею.

"Пан міністр зазначив, що мова йде щодо того, щоб ввести латиницю поряд з кирилицею. З цим я повністю згоден. Зараз у нас фактично використовується латиниця, але у вигляді трансліту, який досить недолугий. Фактично, це правила читання англійської мови, якими намагаються передавати українська мова. Там є дуже багато до нього претензій", - зазначив він.

Активіст звернув увагу, що у світі існує багато прикладів, коли використовується кілька алфавітів, в тому числі і латиниця, наприклад, в японській мові.

"Латиниця – це спеціально створений модифікований латинський алфавіт, щоб адекватної передавати українська мова. Я вважаю цю ідею досить цікавою. Немає нічого страшного, якщо унормуємо використання латиниці, розробимо стандарт для передачі української мови і будемо паралельно використовувати", - додав Антипоп.

Тим не менш, блогер зазначає, що поки не можна повністю відмовлятися від кирилиці.

"Звичайно, дискусії будуть, якщо зробити як Казахстан, який заявив, що повністю переходить на латиницю. В такому випадку, це дійсно можуть бути дуже палкі дебати. Тобто потрібно унормувати це питання, а далі життя покаже", - підсумував він.

Нагадаємо, що глава Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович прокоментував ідею про введення в Україні латиниці. Історик розкритикував тезу прихильників латиниці про те, що "відмова від кирилиці захистить нас від Росії і наблизить до Європи". За його словами, зміна листа може зіграти протилежну роль - посилення русифікації.