ua en ru

На нього чекало пекло: скандал зі знущаннями над АТОвцем набирає обертів

На нього чекало пекло: скандал зі знущаннями над АТОвцем набирає обертів Фото: Знущання над учасником АТО (колаж РБК-Україна)

Активістка Ольга Решетилова поділилася новими деталями жахливої історії з учасником АТО

Кілька днів тому Україну сколихнула новина про жорстокі знущання над учасником АТО, який відбував покарання у Бердянській колонії. З чого почалася історія? Ще під час служби Сашко разом з іншими військовими затримав людину, яку вважали сепаратистом, і передав представникам контррозвідки.

"Далі він сумлінно відслужив, отримав Орден "За мужність". Проте, як виявилося, по ньому вели слідство за незаконне позбавлення волі. Хлопця засудили до трьох років ув’язнення. Минулого року його етапували до Бердянська, де на нього чекало пекло", - писала на своїй сторінці в Facebook координатор "Медійної ініціативи за права людини" Ольга Решетилова.

За її словами, хлопця у колонії 5 разів ґвалтували. Після цього Олександр лікувався в психдиспансері, вже знаходиться вдома, але досі перебуває у дуже тяжкому психологічному стані.

Вже 13 березня Решетилова повідомила, що ситуація із жорстокими знущаннями у Бердянській виправній колонії 77 над учасником АТО Олександром набирає нових обертів.

Протягом двох останніх днів розганяють версію, нібито це саме "вори в законі" качають цю колонію. Як з‘ясувалося, цю версію могли вигадати у Генпрокуратурі. Активістці пообіцяли надати докази цього найближчим часом.

На нього чекало пекло: скандал зі знущаннями над АТОвцем набирає обертівФото: Бердянська колонія (twitter.com/Berdjansk)

"Тим часом вчора ввечері нашому бійцю зателефонував заступник начальника місцевого відділку поліції і наполегливо попросив негайно з‘явитися в поліції. Як я вже писала, у Саші після знущань над ним нестабільний психічний стан, він занервував і пішов до поліції, не зважаючи на всі протести рідних", - пише Ольга Решетилова.

У поліції на учасника АТО чекали військові прокурори. Вони почали вимагати в нього писати заяви про те, що у нього ніби немає інших претензій, крім питання соціальної допомоги від військоматі. На щастя, матері Сашка вдалося вчасно пробитися в кабінет і забрати його з відділку.

"Проте на цьому "кошмарення" родини не закінчилось. Сьогодні зранку на порозі квартири Сашка вже стояла поліція. Сказали, що у них наказ доставити Олександра у відділок. Мамі знову вдалося від них відбитися", - додає вона.

Сама Ольга Решетилова потім подзвонила військовому прокурору, який наполегливо хотів отримати якісь заяви від Сашка. Він пояснив, що нібито лише випадково дізнався про історію учасника АТО і вирішив з‘ясувати, чи все в нього добре.

"Зрозуміло вам, як самовіддано працює військова прокуратура? Вночі прокурори їдуть до районного центру, задіють поліцію, щоб з‘ясувати, чи став військовослужбовець на облік у військомат і чи потрібне йому працевлаштування. На моє питання, чи розпочала прокуратура перевірку, чому засуджений нею діючий військовослужбовець відбував покарання у колонії, а не дисбаті, - ні, ще не розпочала", - додала Решетилова.

На нього чекало пекло: скандал зі знущаннями над АТОвцем набирає обертівФото: Ольга Решетилова повідомила про продовження історії зі знущанням над військовослужбовцем (РБК-Україна)

Вона підсумувала історію по пунктах. По-перше, спочатку військова прокуратура домагається сумнівного вироку військовому. Тоді діючого на той момент військовослужбовця відправлють у загальну колонію у місті з відверто сепаратистськими настроями, а коли над ним починають знущатися, то ніхто з жодного державного органу на це не реагував.

"В тому числі військова прокуратура не реагує на десятки листів мами, депутатських запитів. Ніхто його з колонії не переводить. А коли історія стає відомою і починається кіпіш, прокурори прибувають вночі з‘ясувати, чи не хоче військовослужбовець працевлаштуватися? Зашибісь просто турбота", - пише вона.

За словами Ольги, у Саші після розмови з прокурорами черговий нервовий зрив. Вона застерегла, що людей, які зламали долю військовому, у спокої не залишать.

"Не намагайтеся зараз бігати в прокуратури і ДБР, писати замовні статті і розповідати про кримінальних авторитетів. Ви і є кримінал. Ви і кожен, хто вас покриває", - підкреслила вона.

Нагадаємо, раніше повідомили про жахливе побиття чоловіка підлітками в одному з міст на Полтавщині.

Також у Харкові натовп школярів жорстоко побив чоловіка.