2570 українців звернулися до МВС Іспанії
В 2016 році з проханням про надання політичного притулку в Іспанії звернулися всього 15 700 іноземців. 3 960 з них - венесуельці, 2 975 - сирійці і 2 570 – громадяни України. Про це свідчать дані МВС Іспанії, передає DW.
В основному з України звертаються біженці з окупованого Донбасу і Криму. Як зазначив представник іспанського МВС, кільком шукачам притулку було відмовлено. Ці особи лише видавали себе за біженців з метою влаштуватися в Іспанії, насправді ж раніше вони проживали в інших регіонах України, і їх життя не піддавалася небезпеки.
Юрист Хуан Мануель Андрадес, що представляє громадську комісію допомоги біженцям, пояснив, що в Іспанії є два види притулку для іноземців, які змушені були покинути батьківщину. По-перше, це притулок жертвам свавілля. Воно надається особам, які безпосередньо постраждали від репресій політичного або релігійного характеру, від переслідувань за расовою, національною ознакою або за свою сексуальну орієнтацію. Такі люди отримують всі права громадян Іспанії, а також спеціальне грошову допомогу.
Біженці своє бажання поїхати в Іспанію пояснюють по-різному. Наприклад, 30-річний Іван П., колишній житель Донецька, мотивував прагнення залишитися в Іспанії небажанням брати участь у братовбивчій війні" і переслідуваннями за це небажання. А Оксана своє бажання переїхати саме в Іспанію, а не оселитися в Україні або в Росії, аргументувала тим, що не хоче більше жити в країнах з "постійними безглуздими війнами і революціями". Вона планує перевезти сім'ю сина, щоб "онуки росли в нормальній державі і мали майбутнє".
Нагадаємо, що сім'я росіян пішки йшла в Україну, щоб попросити притулку.