Вчені пояснили, чому домашнім улюбленцям не можна спати поряд з власниками
Шведський кінолог Андерс Халлгрен виявив несподівану деталь
Вчені закликали власників домашніх тварин не пускати їх у ліжко на ніч на сон прийдешній. Так, дослідження показали, що звичка спільного сну з улюбленцями може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, передає 7mednews.
Справа в тому, що мозок людини, яка засинає, починає відстежувати усякого роду електричну активність: загострюється слух, і здається, що електроприлади та розетки, що гудять у будинку, "фонять" голосніше. Поступово із року в рік амплітуда коливань збільшується, що частіше викликає запаморочення. Це відбувається через вагання електричних хвиль мозку, що відбуваються навіть під час сну. Про це розповів шведський кінолог Андерс Халлгрен.
Ілюстративне фото: pixabay.com/StockSnap
По частоті розрізняють альфа-ритми, коли людина лягла і намагається заснути, і дельта-хвилі, коли людина глибоко занурилася в сон. Ці хвилі випромінює лише мозок людини. Оскільки альфа-ритми людини і тварин не збігаються, психопатичний баланс порушується сильніше.
Згідно з теорією біолога Вікі Уоррена, тварини здатні спотворювати електромагнітне поле людини. Так, наприклад, коти, які люблять спати на голові господаря, огортають його чоло хвостом і не дозволяють альфа-ритму перемикатися на дельта-ритми.
Ілюстративне фото: pixabay.com/StockSnap
Як показав експеримент, 87% добровольців у віці від 35 до 65 років, що страждають від безсоння, зізналися, що мають звичку спільно спати поруч з домашніми вихованцями.
Зазначимо, що на думку в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, домашні вихованці є надійним захистом від багатьох хвороб.
Нагадаємо, понад мільйона українських домашніх тварин щеплені від сказу.
Як повідомлялося раніше, із пониженням температури і зменшенням світлового дня погіршується імунітет, а люди починають відчувати млявість, біль і погіршення настрою. Щоб захистити організм від хвороб лікарі рекомендують українцям правильно харчуватися. Крім того, безболісно перейти на осінню пору допоможе хороший сон - медики радять спати щонайменше вісім годин на добу.