Зараження через укуси комах: Україні загрожує страшна епідемія

Зараження через укуси комах: Україні загрожує страшна епідемія
Дірофіляріоз в Миколаєві (колаж РБК-Україна)

Рідкісний "серцевий глист" може передаватися людині, хвороба має високий ризик захворюваності

У мікрорайоні Казарського в Миколаєві повідомили про загрозу епідемії дирофіляріозу або "серцевих глистів" серед бездомних тварин. Як повідомив депутат міської ради Євген Римар, нещодавно була спіймана ще один бродячий собака, у якого виявили дірофіляріоз (серцевий глист). Це рідкісне захворювання може викликати епідемію в Україні, розповів директор КП "Центр захисту тварин" Олександр Голобродский, передає "Новости-N".

У Миколаєві була спійманий ще один бродячий собака, у якого виявили дірофіляріоз (серцевий глист). За словами депутата Євгена Римаря, співробітники комунального підприємства "Центр захисту тварин" відловлюють і стерилізують собак. Нещодавно на вул. Кагатній, 1 зловили собаку, в крові якої працівники КП знайшли сліди дирофіляріозу. Документ, що підтверджує даний факт, опублікував директор КП Олександр Голобродский.

Зараження через укуси комах: Україні загрожує страшна епідемія

Дірофіляріоз в Миколаєві – Україні загрожує епідемія (фото: novosti-n.org)

Депутат і чиновник підозрюють, що в мікрорайоні Казарського може існувати загроза епідемії серед бездомних тварин, так як достовірно відомо про випадок серцевого глиста у двох тварин, ще дві собаки в цьому ж мікрорайоні були знайдені мертвими без слідів насильницької смерті.

Слід нагадати, що серцевий глист може передатися людині від тварини з укусом комара. Дірофіляріоз є вкрай рідкісною хворобою, і головна небезпека цього захворювання полягає в тому, що паразити в серцеі неймовірно швидко розвиваються. Так, інвазія людського організму одним глистом ніяк не позначається на функціонуванні імунної системи, тоді як присутність декількох глистів викликає стійкі порушення. Безсимптомний перебіг початкових стадій (2-3 місяці) паразитарного захворювання робить практично неможливим його своєчасне виявлення і лікування. Нерідко дірофіляріоз призводить до летального результату.

Ветеринари вважають, що необхідно своєчасно проводити огляд тварин на наявність паразитів і при перших ознаках порушення поведінки тварини звертатися за кваліфікованою допомогою.

Нагадаємо, що в Україні від грипу померло 14 осіб за місяць.

Також РБК-Україна писало, що в Україні захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся