ua en ru

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ Фото: В Україні розвивається зоозахисна діяльність

Пропаганда гуманного ставлення до тварин стає світовим трендом

Спрямовані на відмову від жорстокого поводження з тваринами та припинення безглуздих убивств марші, пікети та інші заходи, які проходять по всьому світу: в Америці і Європі, Азії та Австралії, дають свої результати. Не відстає від сучасних віянь і Україна: зоозахисні акції проходять у Києві, Харкові та інших великих містах.

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

Фото: Пропаганда гуманного ставлення до тварин стає світовим трендом

Пропаганда гуманного ставлення до тварин стає світовим трендом

З кожним роком у світі відбувається все більше міжнародних і локальних зоозахисних акцій. І боротьба проти використання штучного хутра – лише один з напрямків зоозахисного руху. Все більше людей по всьому світу підтримують ідею про те, що тварини мають таке ж право на життя, як і людина. Причому на гідне життя, на розуміння базових прав і потреб всіх живих істот – заборона безглуздих убивств і знущань заради розваги; професійну допомогу тваринам, що потрапили в біду; забезпечення диким тваринам необхідного їм ареалу проживання, а домашнім – даху над головою і гідного догляду. Як результат: повна або часткова заборона в деяких країнах Європи і Африки спортивного полювання на тварин, заборона або обмеження після масових акцій протесту кориди, боїв між тваринами і інших подібних розваг аж до відмови від використання тварин для розваги людей в цирках; збільшення в світі заповідних зон; постійне зростання кількості організацій, що займаються вирішенням гуманними методами проблеми бездомних тварин

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

Фото: Всесвітнє товариство захисту тварин (WSPA) об'єднує 900 організацій

Зоозахисний рух стає масовим і впливовим

Зоозахисні організації з маргінальних груп перетворилися на масові, солідні і впливові національні та міжнародні організації. Всесвітнє товариство захисту тварин (WSPA) об'єднує 900 організацій, що виступають на захист тварин в 150 країнах світу. Гуманне суспільство Сполучених Штатів Америки, що вважається найбільшою в світі зоозахисною організацією, налічує 8 мільйонів членів. У найпомітнішою організацією Європи, що займається організацією зоозахисних акцій "Люди за етичне поводження з тваринами" (PETA) - 800 000 прихильників. А Партія для тварин Нідерландів представлена в парламенті країни та Європарламенті.

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світФото: Акції на захист тварин набирають популярність

Приклад захисту тварин подають знаменитості

Своєю багаторічною боротьбою проти вбивств тварин широко відома кінозірка Бріджит Бардо. Не менше для пропаганди гуманного ставлення до тварин робить і легендарний музикант Пол Маккартні. А в останні роки ряди зірок першої величини, які не тільки самі відмовляються від натуральних шуб, але і стають активними учасниками зоозахисного руху, постійно зростає: Памела Андерсон і Пінк, Алісія Сільверстоун і Єва Мендес, Хлое Кардашьян і Крістіна Агілера, Пенелопа Крус і Діта фон Тіз, Артемій Троїцький та Віра Брежнєва.

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

Фото: Від використання хутра вже відмовилися багато провідні торгові марки: Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Zara, Mango Guess

Штучне хутро витісняє натуральний, від використання хутра тварин відмовляються провідні модельєри

Ще недавно розкішні шуби з натуральних матеріалів були не тільки символом багатства, але і еталоном гарного смаку. Зараз же носити шуби з натурального хутра вважається поганим тоном в більшості цивілізованих країн. Штучне хутро міцно влаштувався в списку ключових зимових трендів: найвибагливіші модниці давно вже віддають перевагу саме таким шуб, а не натуральним. У 2016 році резонансну заяву про відмову від використання у своїх колекціях хутра тварин модний Дім Giorgio Armani. За словами Армані, технологічний прогрес дозволяє використовувати альтернативи, які роблять непотрібною жорстокість по відношенню до тварин. Раніше від використання хутра вже відмовилися багато провідні торгові марки: Hugo Boss, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Zara, Mango Guess.

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

Фото: Велика кількість акцій проводить Всеукраїнська служба порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин "Добрий будинок Фельдман Екопарк"

Масові акції зоозахисників проходять у всьому світі

Тривалу історію має зоозахисний рух в США і Канаді. Зараз це вже далеко не тільки вуличні виступи активістів, спрямовані на вирішення конкретних проблем тварин, але і респектабельні прийоми за участю зірок, новини про яких потрапляють на перші сторінки таблоїдів. А що зародилося в Канаді рух Грінпіс завоювала повагу в усьому світі. Їх наводять зоозахисниками щороку в десятках країн і міст масові акції збирають тисячі учасників. Серед них - "Відкрийте свої серця – закрийте бійні", в рамках якої в цьому році тисячі небайдужих людей пройшлися по багатьох містах США, Канади, Японії, Португалії, Австралії, Німеччини, Нової Зеландії, Росії і Туреччини; "Тварини - не одяг!" - акція, підтримана в країнах Східної Європи (в Україні – в Харкові), епатажні перфоманси організації PETA "Ми краще будемо ходити голими, ніж почнемо носити хутро"

Як розвивається зоозахисна діяльність в Україні

Не залишається на узбіччі світових зоозахисних тенденцій і Україна. Зокрема, велике кількість акцій проводить Всеукраїнська служба порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин "Добрий будинок Фельдман Екопарк". Одним з найбільш масштабних заходів за останній час стала зоозахисна акція "Крик", яка пройшла в Харкові за підтримки Міжнародного благодійного фонду "Фонд Олександра Фельдмана" в середині жовтня.

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

Фото: "Ми хочемо голосно, на весь голос заявити про те, що тварини в Україні потребують допомоги", - "Добрий будинок Фельдман Екопарк"

Її мета - пропаганда гуманного ставлення до всіх представників фауни, які нас оточують – домашнім, кинутим і диким.

"Ми хочемо голосно, на весь голос заявити про те, що тварини в Україні потребують допомоги. Забувати про це не можна, як би нам не було важко. Кожен може подбати про чотириногих або пернатих друзів, що живуть поруч – у нашому будинку, місті, на одній вулиці, на одній планеті. Якщо ми не будемо приділяти увагу тому, що нашим меншим братам все складніше виживати в умовах технічного прогресу людства, ми ризикуємо не тільки втратити цілі види тварин, але і втратити людяність в собі", - підкреслюють організатори.

Як розповідають активісти, ідея акції "Крик" виникла на основі досвіду роботи служби порятунку.

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

Фото: Ідея акції "Крик" виникла на основі досвіду роботи служби порятунку

"За три роки "Добрий будинок Фельдман Екопарк" врятував тисячі тварин, багато з яких потрапили в біду з вини людини – мисливців і браконьєрів, недбайливих власників домашніх тварин і просто жорстоких і байдужих до проблем тварин людей. Ми їх лікуємо, виходжуємо, а потім випускаємо на волю або знаходимо нових дбайливих господарів. Наші активісти викуповували відправлених на бійню коней, рятували спійманих заради хутра песців і чернобурок, знаходили і виходжували поранених орлов, лебедів, лисиць, єнотовидних собак та багатьох інших тварин. Наші співробітники готові прийти на допомогу не тільки в Харківській області, але і в будь-якій точці України. Неважливо, де саме знаходиться потрапило в біду тварина: бували випадки, коли активісти перевозили їх з Києва в Харків або власним транспортом і будь-якими доступними засобами доставляли потерпілих зі Львова, Полтави, Дніпра та багатьох інших міст. Адже волонтери – це люди з великим серцем, які вкладають в допомогу тим, хто її гостро потребує всю душу, не шкодують ні сил, ні коштів, ні власного часу. Щоб привернути якомога більше уваги до проблем тварин і знайти нових однодумців ми і проводимо акцію "Крик" і сподіваємося, що вона знайде широкий відгук", - розповіла керівник служби "Добрий будинок Фельдман Екопарк" Ірина Подвойская.

За останні п'ять років Фонд Олександра Фельдмана вклав у зоозащитную діяльність понад 3,5 млн. грн. Вони були спрямовані на надання допомоги різним тваринам: "Добром будинку" не ділять їх на більш і менш гідних допомоги. А вона часто потрібно лисицям, оленів і кабанів; собакам і котам; папугам і мавп.

В жорстокості немає краси: зоозахисний рух завойовує світ

Фото: "Необхідно підвищувати рівень поінформованості суспільства про права тварин, з дитинства виховувати культуру дбайливого і толерантного ставлення до них", - акція "Крик" в "Фельдман Екопарк" у Харкові.

Кажуть учасники зоозахисних акцій:

"Норкова шуба, подарована жінці, коштує дуже дорого: вона коштує тисячі гривень, вона коштує тисячі криків, вона стоїть тонни страждань і розпачу... якщо б кожна жінка, накидаючи свою хутряну шубу, чула крик страждання і болю тварини, можливо, відпала б необхідність писати цей заклик", - акція "Справжня ціна хутра" на Хрещатику в Києві

"Для нас важливо надихнути інших боротися проти використання тварин. Ми віримо, що кожен може внести свій внесок у порятунок ситуації", - акція товариства "Відкриті клітини" в Польщі.

"Проблема допомоги братам нашим меншим залишається дуже актуальною, і вирішити її можна тільки об'єднавши зусилля зоозахисних організацій, активістів. Необхідно підвищувати рівень поінформованості суспільства про права тварин, з дитинства виховувати культуру дбайливого і толерантного ставлення до них", - акція "Крик" в "Фельдман Екопарк" в Харкові.