Письменник випустив новий том "Історії Російської держави" і розповів про своє розуміння державотворення Росії
Новий том "Від Івана III до Бориса Годунова" дуже красивий, але сам Акунін розуміє його дорожнечу.
"Коли я тримаю в руках цю красиву книгу, мене засмучує одне: вона дуже дорога. Її, як і попередні томи, друкували у Венеції, і при нинішньому курсі рубля-це дуже задрало собівартість. Може бути, з четвертим томом доведеться поступитися поліграфічним якістю задля більшої доступності", - зізнається письменник.
За словами Акуніна, перші два томи він писав немов про іншій країні, а під час роботи над третьою книгою, його не залишало відчуття, що він розглядає дитячі знімки старого знайомого.
Фото: Розворот третього тому "Історії Російського держави"
"Це вже наша держава - те саме, в якому ми живемо сьогодні. Воно поки ще в дитячому віці, але очі, ніс, вуха не сплутаєш, так і деякі риси характеру розпізнаються", - говорить Акунін.
Письменник та історик зізнається, що зрозумів чому його країна розвивалася саме так: "Діставшись до початку XVII століття, я, здається, починаю розуміти, чому Росія - така, яка вона є. Намітилися перші висновки, з'явилися перші відповіді".
Фото: Перші два томи видання
"Мені в свій час на моєму історичному відділенні чомусь не пояснили очевидну істину: що Російське держава виникла не в дев'ятому столітті при Рюрика та Віщого Олега, а в п'ятнадцятому, за великого князя Івана III Васильовича. Так ми з тих пір в цьому будинку і жили, тільки шпалери міняли, меблі переставляли, та іноді кербудів у вікно викидали", - підкреслює Акунін час створення Московської держави.
Борис Акунін закликає читачів цікавляться вітчизняною історією і додає, що "головне-не вигадувати того, чого не було".
До речі, Борис Акунін розкрив код Росії.