Також учасники етно-колективу назвали "багатство" України
Популярна українська група "ДахаБраха" у ексклюзивному інтерв'ю Styler поділилася своєю думкою щодо розвитку автентичної української музики, оцінивши також ставлення самих українців до неї.
"У 2004 році (ред. - в Україні) пов'язаних з етнікою музичних експериментів було не так багато. Але якщо вони й існували, то були більш андеграундними, спрямованими на замкнене коло слухачів. Українці етнічну музику в більшості не сприймали, або сприймали як, скажімо, "Хор ім. Верьовки" – тобто щось дуже класичне, офіційне, фольклорне. А подібні експерименти, як наш, особливо не віталися", - вважає один з учасників гурту "ДахаБраха" Марко Галаневич.
В колективі пояснюють, що причина такого ставлення сформувалася ще в період існування радянського союзу.
"Нам був нав’язаний певний "совковий комплекс шароварщини". Мовляв, "ось це ваш удєл; ви, українці, ось такі – маєте скакати по сцені з шароварами, у віночках". Це все "несерйозно, для села", - каже Марко Галаневич.
"ДахаБраха" про українську культуру (відео: styler.rbc.ua)
І все ж за останні пару років ситуація значно змінилася.
"Однозначно, що ситуація змінилася... Цей випадок з Бекхемом - дуже важливий для нас момент (ред. – пісня гурту "ДахаБраха" прозвучала в рекламному ролику Девіда Бекхема). Який дозволяє нам усвідомити, що українська етнічна музика може бути популярною, актуальною і цікавою для самої вишуканої публіки. До цього ми йшли, прагнули. І останні приклади українських музикантів, які експериментують з фольклором, нам це доводять. Наприклад, ONUKA або прекрасні Panivalkova.
Це зараз стає біль актуальним. Українці почали розуміти, що етнічна музика – це не те, чого ми маємо соромитися або цуратися. Навпаки це може стати нашою силою, багатством, від цього можна відштовхуватися. Ми, українці, можемо бути цікаві цим світу", - кажуть у групі "ДахаБраха".
Марко Галаневич, "ДахаБраха" (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)
При цьому колектив вважає, що українцям все ще є куди рости, в плані сприйняття андеграундної, нестандартної музики.
"Все одно загальний культурний рівень українського слухача нижчий, ніж загальний рівень європейськогого. І цьому є багато історичних передумов. У нас винищувалась інтелігенція ще на початку 20 ст. Це загальновідомі факти.Ясно, що у нас був "совок" і завданням було – зробити з людей якомога простіших, тупіших, і законослухняніших громадян.... Безумовно, це має свій відбиток і дотепер... Всім нам, музикантам, які роблять музику не таку просту – складнішу, музику від якої виникають запитання, нам треба працювати активніше і не цуратись цього. Все робити для того, щоб ставати більш впізнаваними, популярними", - підсумував Марко Галаневич.
Нагадаємо, "ДахаБраха" висловилися про фаворита у Нацвідборі на Євробачення 2018 і свою участь у конкурсі.